nagrania / Stacja Literatura

Druga książka

Jakub Głuszak

Paulina Małochleb

Sławomir Elsner

Szymon Słomczyński

Spotkanie autorskie "Druga książka" z udziałem Sławomira Elsnera, Jakuba Głuszaka, Szymona Słomczyńskiego i Pauliny Małochleb w ramach festiwalu Stacja Literatura 21.

Realizacja: Contentplus

O AUTORACH

autorzy_leksykon_300x300_Gluszak
Jakub Głuszak

Urodzony w 1982 roku. Poeta, tłumacz, publicysta, blogger. Absolwent lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest określany jako pierwszy w Polsce poeta žižkiański. Współpracownik miesięcznika "Pracownicza Demokracja". Pochodzi z Chomentówka, mieszka w Warszawie.

Paulina_Malochleb_300x300
Paulina Małochleb

Urodzona w 1982 roku. Krytyczka literatury, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Obroniła doktorat na temat powieści o powstaniu styczniowym. Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi zajęcia z literatury i współczesnego życia literackiego. Pisze dla "Fa-artu", „Nowej Dekady Krakowskiej”, "Nowych Książek", "Odry", "Twórczości", "Znaku". Autorka bloga Książki na ostro. Mieszka w Krakowie.

autorzy_leksykon_300x300_Elsner
Sławomir Elsner

Urodzony w 1976 roku. Poeta. Laureat projektu Połów 2008. Za debiutancki tom Antypody otrzymał w 2009 roku Nagrodę Złoty Środek Poezji oraz nominowany był do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Mieszka w Irlandii.

autorzy_leksykon_300x300_Slomczynski
Szymon Słomczyński

Urodzony w 1988 roku. Poeta. Laureat projektu Połów 2012 i kilku innych konkursów poetyckich, m.in. im. Tadeusza Sułkowskiego i im. Zbigniewa Herberta. Debiutował w 2013 roku tomem Nadjeżdża, który znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike. W 2015 ukazała się jego druga książka poetycka pt. Dwupłat. Autor mieszka w Krakowie.

Filmy autora

Slomczynski__Z_Fortu_do_Portu__Port_Wroclaw_2014__Tryb_meski_Szymon_Slomczynski_01

Nowe sytuacje w Trybie męskim: Szymon Słomczyński

Drażniące przyjemności Szymon Słomczyński

Zapis spotkania autorskiego „Nowe sytuacje w Trybie męskim” z Szymonem Słomczyńskim w ramach 19. festiwalu literackiego Port Wrocław 2014.

WIĘCEJ
NAGRANIA_Dioda

Dioda

Drażniące przyjemności Sławomir Elsner

Wiersz z książki Antypody (2008).

WIĘCEJ
NAGRANIA_Antypody_i_senne_porzadki

Antypody i senne porządki

Drażniące przyjemności Jakub Wojciechowski Sławomir Elsner

Sławomira Elsnera i Jakuba Wojciechowskiego przepytują na okoliczność debiutu Marta Podgórnik i Krzysztof Siwczyk. Filmowa etiuda do wiersza „Dioda” Sławomira Elsnera w reżyserii Anny Jadowskiej.

WIĘCEJ
NAGRANIA_Afekt

Afekt

Drażniące przyjemności Sławomir Elsner

Wiersze z arkusza poetyckiego Afekt. Fragment spotkania autorskiego w ramach 13. festiwalu literackiego Port Wrocław 2008.

WIĘCEJ
NAGRANIA_Wiersz-i-rewers

Wiersz i rewers

Drażniące przyjemności Szymon Słomczyński

Wiersz z książki Dwupłat (2015).

WIĘCEJ
NAGRANIA_Miedzy_ksiazkami_Szymon_Slomczynski

Między książkami: Szymon Słomczyński

Drażniące przyjemności Szymon Słomczyński

Rozmowa Karola Maliszewskiego z Szymonem Słomczyńskim.

WIĘCEJ
NAGRANIA_Proces

Proces

Drażniące przyjemności Sławomir Elsner

Wiersz pochodzi z książki Antypody (2008). Klip zrealizowany w ramach konkursu „Etiuda z wierszem” dla studentów wrocławskiej ASP.

WIĘCEJ