biBLioteka nr 2017/18

12/09/2017 w bibliotece

Nowe wydanie wyróżnionej przed rokiem Nagrodą Nike książki Bronki Nowickiej Nakarmić kamień. Obrazy rzeczy akcentujemy w najnowszym numerze biBLioteki rozmową z autorką przeprowadzoną przez Aleksandrę Olszewską. O książce piszą Klaudia Muca i Antonii Zając, a Bronka Nowicka komentuje moduły „Fotografia” i „Łyżka”.

 

BL Img 2017.09.12 biBLioteka nr 201718_www_top

 

Nowe wydanie wyróżnionej przed rokiem Nagrodą Nike książki Bronki Nowickiej Nakarmić kamień. Obrazy rzeczy akcentujemy w najnowszym numerze biBLioteki rozmową z autorką przeprowadzoną przez Aleksandrę Olszewską. O książce piszą Klaudia Muca i Antonii Zając, a Bronka Nowicka komentuje moduły „Fotografia” i „Łyżka”, jednocześnie opowiadając o pomyśle na nową prezentację „Kamienia”.

 

Inną premierą numeru jest tegoroczna finalistka Nike – tom Mów. Drugiej książce Sławomira Elsnera, która doczekała się kolejnej nominacji do najważniejszej nagrody literackiej w Polsce, poświęcone są m.in. szkice Dominika Borowskiego i Macieja Krzyżana. Ponadto w numerze zapowiadamy tom „Sową” Grzegorza Kwiatkowskiego oraz Piratów dobrej roboty Joanny Mueller. Prezentujemy także wiersze i rozmowę z Llŷr Gwyn Lewisem.

 

Kontynuujemy publikacje wierszy laureatów tegorocznego Połowu. Tym razem są to utwory Macieja Konarskiego. W debacie „Czytam naturalnie” pojawią się głosy Anny Adamowicz i Pawła Kubisza. W Nagraniach premierowy odcinek „Nowych głosów z Europy” z Zoranem Piliciem oraz zapis czytania Nie Konrada Góry z ubiegłorocznej Stacji Literatura. A wszystko to do obejrzenia i przeczytania na stronie internetowej Biura Literackiego!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

książki

projekty