Biuro Literackie w Barcelonie

Bronka Nowicka i Biuro Literackie są w tych dniach gościem festiwalu „Kosmopolis” w Barcelonie, na którym wystąpią także m.in. John Banville, PJ Harvey, Werner Herzog i Jo Nesbø.

 

BL Img 2017.03.23 Biuro Literackie w Barcelonie_www

 

Biuro Literackie jest w tych dniach gościem festiwalu „Kosmopolis” w Barcelonie. Na jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń literackich zaprezentują się m.in. John Banville, PJ Harvey, Werner Herzog i Jo Nesbø. W ramach „Nowych głosów z Europy” wystąpi Bronka Nowicka, ubiegłoroczna laureatka Nagrody Nike za zbiór prozy poetyckiej Nakarmić kamień.

 

Projekt „Nowe głosy z Europy” realizowany jest w ramach platformy Literary Europe Live, zrzeszającej szesnaście europejskich instytucji i festiwali literackich. Stawia on sobie za cel pokazanie różnorodności i bogactwa europejskiej literatury współczesnej – zarówno pod względem gatunkowym, jak i językowym.

 

Spotkania wokół platformy „Nowych głosów z Europy” odbywają się każdego roku na terenie krajów zaangażowanych w projekt – koncentrują się na promocji najciekawszych pisarzy i pisarek debiutujących w ciągu ostatniej dekady. Nazwiska dziesięciu uczestników programu ogłaszane są co roku podczas Targów Książki w Londynie.

 

Biuro Literackie angażuje się w integrację europejskich środowisk literackich. Jest jednym z inicjatorów powstania platformy Literary Europe Live. W 2016 roku zorganizowało w Polsce Europejskie Forum Literackie oraz pierwszą edycję „Nowych głosów z Europy” – projektu, którego pomysłodawcą jest Artur Burszta.

inne wiadomości z kategorii

książki

projekty