Przystań!              Księgarnia              Festiwal              Biuro              Butelka
Festiwal Festiwal
Przystań! Księgarnia
Festiwal Biuro
Festiwale
Pogotowie
Uzupełnij

Słoń i kwiat

piątek, 23 kwietnia, godz. 12:00
N A W I G A C J A
P R O G R A M
P O E C I   N A   N O W Y   W I E K
C Z Y T A N I A
J Ę Z Y K I   O B C E
  • Słoń i kwiat
  • Węgierskie lato
  • Chłopcy z Budakeszi
  • Kanapeczka, Ogień
  • Z Ł O D Z I E J E   W I E R S Z Y
    P O R T F O L I O
    M U Z Y K A
    P R E M I E R Y
    W I E Ś C I   Z   P O R T U
    P R Z E D   R O K I E M
    P O R T   W   P R A S I E
    A L B U M   P O R T O W E J   R O D Z I N Y

    2010-04-23, piątek, godz. 12:00
    autor: Brian PATTEN, Piotr SOMMER, Ewelina SOŚNIAK
    rodzaj imprezy: Spotkanie autorskie
    nazwa: "Mały Port"
    adres: Wrocław, Na Grobli 30/32
    miejsce: Studio na Grobli Instytutu Grotowskiego
    wstęp: wolny


    Prezentacja książki dla dzieci Słoń i kwiat Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera z udziałem tłumacza i autorki rysunków Eweliny Sośniak.

    KSIĄŻKĘ PREZENTUJĄ:



    Piotr SOMMER (1948)

    Poeta, tłumacz, literaturoznawca, wykładowca, redaktor. Uczył m.in. w Amherst College, University of Nebraska-Lincoln, Notre Dame University, University of Richmond. Od 1976 roku pracuje w redakcji "Literatury na Świecie". Autor kilkunastu książek własnych i kilkunastu z przekładami poetów amerykańskich, angielskich, irlandzkich, szkockich i polskich. Wydał m.in. tomy poetyckie Nowe stosunki wyrazów. Wiersze z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych (1997), Piosenka pasterska (1999), antologie Artykuły pochodzenia zagranicznego (1996), O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich (2006). W 2008 roku w serii "Dziecinada" opublikował tomik Przed snem, a w 2009 ukazały się jego Dni i noce - długo oczekiwana nowa książka poetycka. Mieszka pod Warszawą.


     

    Ewelina SOŚNIAK (1984)

    Artysta plastyk. Studentka Wydziału Grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, stypendystka Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokyo. Laureatka konkursu na projekt graficzny wydawnictwa Słoń i kwiat, rozpisanego przez Biuro Literackie wśród studentów ASP.


     

    Brian PATTEN (1946)

    Poeta, założyciel magazynu "Underdog", członek Royal Society of Literature, uczył m.in. w: Liverpool University i John Moores University. Zadebiutował tomem Little Johnny's Confession (1967) w wieku dwudziestu jeden lat. Autor książek Vanishing Trick (1976) i Armada (1996). Popularny stał się dzięki kolekcji książek dla dzieci, m.in.: Mr Moon's Last Case (1975), Gargling with Jelly: A Collection of Poems (1985), The Blue and Green Ark: An Alphabet for Planet Earth (1999), Juggling with Gerbils (2000) i Jumping Mouse. Laureat Cholmondeley Award (2002).


     


    Słoń i kwiat
    Seria "Dziecinada" / 2009 / 978-83-62006-20-5 / 80 s.

    Czytaj fragmenty książki »»»
    Więcej informacji o książce »»»


    Opinie:

    Słoń i kwiat to przejrzysty obraz, który pokazuje jak wielką rolę w kształtowaniu ludzkiej istoty odgrywa wyobraźnia, jak wielką siłę sprawczą mają pomysły i odczucia, które rodzą się w dziecięcych głowach. To właśnie dzięki wyjątkowo rozwiniętej wyobraźni budujemy swój, początkowo idealny, świat.
    Joanna Żurek

    Na pierwszy rzut oka to bajki dla dzieci, prosty język, płynny i łatwy do przeczytania tekst. Z drugiej jednak strony, gdy bardziej skupimy się na lekturze, odnajdziemy głębokie rozważania, wyciągniemy mądre i życiowe wnioski. A przejaskrawione postaci przypominają o naszych charakterystycznych cechach, wadach i zaletach.
    Anna Pajdo

    Książka jest napisana językiem prostym, ale nie zwyczajnym. Opisy nie są przesadnie ubarwione, choć mogłyby być bardziej szczegółowe. Dialogi są zrozumiałe. Autor użył języka potocznego, który jest bardziej naturalny i przyjazny dla młodego czytelnika niż język literacki.
    Marlena Stremler



    Czytaj opinie dzieci o książce »»»
    Czytaj szkic Ewy Świerżewskiej »»»


    Publikacje Briana Pattena dostępne w naszej księgarni »»»
    Utwory Briana Pattena w Przystani! »»»


    Publikacje Piotra Sommera dostępne w naszej księgarni »»»
    Utwory Piotra Sommera w Przystani! »»»


     
    Copyright © Biuro Literackie      |      O nas      |    Kontakt     |      Mapa serwisu      |      Poleć stronę znajomym      |      Dodaj do ulubionych