Przyszłość literatury
Podsumowanie debaty „Przyszłość literatury”.
Podsumowanie debaty „Przyszłość literatury”.
Rozmowa Jakuba Skurtysa i Karola Maliszewskiego, towarzysząca premierze książki Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023, która ukaże się w Biurze Literackim 29 lipca 2024 roku.
Rozmowa Jerzego Jarniewicza z Doireann Ní Ghríofa, towarzysząca premierze książki Skry na mrok Doireann Ní Ghríofa w tłumaczeniu Jerzego Jarniewicza, wydanej w Biurze Literackim 17 czerwca 2024 roku.
Rozmowa Anny Zalewskiej z Hiromi Itō, towarzysząca premierze książki Killing Kanoko Hiromi Itō w tłumaczeniu Anny Zalewskiej, wydanej w Biurze Literackim 10 czerwca 2024 roku.
Głos Macieja Liguzińskiego w debacie „Przyszłość literatury”.
Aleksandra Kasprzak – slamerka, memiara, zawodowo robiąca śmieszne rzeczy w „ASZdzienniku” – książką Wydrąż mi rodzinę w serze inauguruje trzydziesty sezon w Biurze Literackim.
Zamiast świętowania – proponujemy rozróbę! Koniec z zapowiedziami. Od tej pory każda premierowa książka niech będzie niespodzianką. Dostępną od ręki, pachnącą farbą drukarską, dla pierwszych osób w specjalnej, limitowanej edycji.
W Biurze Literackim ukazał się właśnie ostatni w historii projektu „Połów” almanach zawierający wiersze pięciorga poetek i poetów oraz pięciorga prozaiczek i prozaików przed debiutem książkowym. Są to: Karol Brzozowski, Magdalena Genow, Aleksandra Górecka, Julia Jankowska, Aleksandra Kasprzak, Małgorzata Kośla, Edyta Ołdak, Kamil Plich, Maciej Wnuk i Łukasz Woźniak.
Ukazała się właśnie ostatnia, dwudziesta pierwsza pozycja „Nowego europejskiego kanonu literackiego”. Nagrodzona Europejską Nagrodą Literacką powieść Bjørna Rasmussena „Skóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało” przełamuje tabu erotyki homoseksualnej, szokuje i zmusza do refleksji.
Ostatnią książką poetycką w „Nowym europejskim kanonie literackim” jest tom Doireann Ní Ghríofy „Skry na mrok” w świetnym przekładzie Jerzego Jarniewicza. Choć autorka prowadzi w swojej książce dialog z historią i tradycją literacką, to w centrum jej świata pozostaje cielesność: kobiece ciało i doświadczenie kobiecości. Ostatnią książką poetycką w „Nowym europejskim kanonie literackim” […]