Startuje 11. edycja Połowu

16/03/2016 projekty

Realizowany po raz jedenasty Połów skierowany jest do poetów przed debiutem książkowym. Celem projektu jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie im literackiego startu. Wiersze laureatów trafią do tradycyjnego almanachu. Jego wydanie poprzedzi zaproszenie do udziału w warsztatach podczas 21. edycji festiwalu Biura Literackiego. 

 

Biuletyn__16_03_2016__Startuje-11-edycja-Połowu

 

Dariusz Sośnicki i Marta Podgórnik “wyłowią” z nadesłanych zgłoszeń teksty 25-ciu poetów, z którymi spotkają się na Warsztatach Literackich, 16-18 września. Dopiero potem poznamy laureatów 11. edycji Połowu; autorów, z którymi przez kolejne tygodnie przygotowywane będą debiutanckie zestawy wierszy.

 

Połów promuje najciekawszych w danym roku autorów przed debiutem książkowym w Polsce. Oferuje możliwość pracy z uznanymi poetami, wyjątkową publikację oraz występ na tej samej scenie, co znani i wyróżniani krajowi i zagraniczni pisarze. Najlepsi z autorów będą mogli także liczyć na wydanie swojej debiutanckiej książki.

 

Wśród najbardziej znanych uczestników Połowu znajdują się m.in.: Martyna Buliżańska, Sławomir Elsner, Katarzyna Fetlińska, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Szymon Słomczyński i Julia Szychowiak. Ich debiutanckie książki nominowane były do licznych nagród literackich, również tych najważniejszych (Gdynia, Nike, Silesius), i wyróżniane wieloma z nich.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 czerwca 2016 roku. Każdy z poetów może przesłać tylko jeden zestaw składający się z 12-13 wierszy. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Zaproszenia do udziału w warsztatach zostaną przesłane na adres podany w formularzu.

 

 

 

inne wiadomości z kategorii