Stacja Nowa Książka: Filip Łobodziński i Bob Dylan

Spotkaniami z Filipem Łobodzińskim i premierowym Dusznym krajem Boba Dylana Biuro Literackie kontynuuje cykl spotkań autorskich „Stacja nowa książka”. 6 marca odwiedzimy Świnoujście, Szczecin, Goleniów (o 11:00, 17:00 i 19.30 w bibliotekach i Książnicy Pomorskiej), 7 marca Darłowo i Koszalin (15:00 i 18:00 także w bibliotekach).

Boba Dylana nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznawany za ojca nowoczesnej piosenki, muzyk i poeta swoją twórczością oraz postawą życiową inspirował wyobraźnię całych pokoleń. Swój pierwszy album, zatytułowany po prostu Bob Dylan, wydał w 1962 roku, jednak to dopiero po drugiej swojej płycie The freewheelin’ Bob Dylan, która ukazała się rok później, na trwale wpisał się w kanon muzyki rozrywkowej jako prekursor dwudziestowiecznej kontrkultury.

Na imponującą spuściznę muzyczną Dylana składa się ponad 70 albumów i płyt długogrających, wśród których znajdują się takie niezapomniane hymny pokoleniowe jak „Like a Rolling stone” czy „Blowin in the wind”. Wielokrotnie wyróżniany nagrodą Grammy, a w 2016 roku został laureatem literackiej Nagrody Nobla za „stworzenie nowych form poetyckiej ekspresji”.

Urodzony w 1959 roku w Warszawie Filip Łobodziński to tłumacz, muzyk oraz dziennikarz. Przełożył m. in. Za żelazną kurtyną Carmen Laforet czy Klub Dumas Artura Prezea-Reverte. Zafascynowany twórczością i postacią Boba Dylana od lat, jest dziś jednym z największych znawców amerykańskiego muzyka w Polsce. Wydany w lutym tego roku w Biurze Literackim zbiór Duszny kraj w całości został przetłumaczony przez niego. Mieszka w Warszawie.

wydarzenie na fb

dni

godziny

minuty

sekundy

program

info

multimedia

więcej

organizatorzy