08/01/21

Co nowego w Biurze w 2021 roku

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury i społecznik.

 

„Co nowego w Biurze w 2021 roku” to temat naszej dzisiejszej audycji. Przyjrzymy się książkowym nowościom, projektom wydawniczym i edukacyjnym, planowanym konkursom. Poznamy nowy termin 26. edycji Stacji Literatura i dowiemy się jakie nowości i zmiany przygotowała działająca w Kołobrzegu i Stroniu Śląskim instytucja.

Czy w pierwszej noworocznej audycji będzie muzyczne podsumowanie 2020 roku? Rankingi, zestawienia, listy przebojów i ulubionych płyt? Oczywiście że nie. To jest coś, przed czym chciałbym Was chronić, przekonując, że da się bez takich rekomendacji budować swój artystyczny porządek rzeczy.

Będzie za to znowu coś, czego jeszcze w tej audycji nie było. Zagramy z płyt nowych polskich wykonawców, najczęściej debiutantów lub takich, którzy wciąż nie są znani, poruszają się po obrzeżach głównych nurtów, stawiają sobie ambitne artystyczne cele. Skąd taki pomysł?

Pomyślałem, że w audycji, która z założenia ma opowiadać o tym „Co nowego planujemy” może też pojawić się sekcja życzeń na przyszłość. Że możemy zagrać takie zespoły, wykonawczynie i wykonawców, których chcielibyśmy zaprosić na naszą Stację Literatura w tym i kolejnych latach.