Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

Bohdan ZADURA: Puste trybuny

14/06/2021 premiery

Tuż przed tegoroczną Stacją Literatura ukazuje się książka jednego z najważniejszych współczesnych polskich poetów – Bohdana Zadury. Puste trybuny to pierwszy od trzech lat tom autora z premierowymi, pisanymi w ostatnim roku wierszami.

WIĘCEJ

książki

autorzy

biBLioteka nr 6/2021

01/06/2021 w bibliotece

Po raz szósty w tym roku ukazał się Magazyn Literacki biBLioteka, a w nim m.in. premiery czterech książek: w wersji papierowej są to hoodshit (griptape) Michała Mytnika i Puste trybuny Bohdana Zadury, a w wersji elektronicznej Bestiariusz nowohucki Elżbiety Łapczyńskiej i Kodeks... WIĘCEJ

Michał MYTNIK: hoodshit (griptape)

31/05/2021 premiery

Tom hoodshit (griptape) Michała Mytnika to czwarta i ostatnia pozycja wyróżniona w ubiegłorocznym projekcie „Pierwsza książka wierszem” i kolejna publikacja przygotowana na tegoroczną Stację Literatura.

WIĘCEJ

FESTIWAL

projekty

Co dalej ze Stacją Literatura

Wczoraj poznaliśmy decyzję Pana Ministra Piotra Glińskiego w sprawie odwołania od nieprzyznania dotacji na Stację Literatura w latach 2021–2023. Niestety nie otrzymaliśmy dotacji na kolejne trzy lata. Przyznane zostało wsparcie tylko na ten rok w wysokości mniejszej niż połowa wnioskowanej kwoty.

WIĘCEJ