Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

Zapowiedź z Biura / Agata JABŁOŃSKA: Dla moich dziewczyn

21/01/2021 zapowiedzi

Piątą tegoroczną premierą Biura Literackiego będzie książka Dla moich dziewczyn Agaty Jabłońskiej, której debiutancki Raport wojenny (2017) otrzymała Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius, Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny, nagrodę „Browar za debiut” i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia.

WIĘCEJ

książki

biBLioteka nr 1/2021

12/01/2021 w bibliotece

ierwszy w 2021 roku numer biBLioteki przynosi aż blisko 40 premierowych tekstów i materiałów. Głównymi bohaterami numeru są Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Ivan Wernisch oraz Sara Akram. Nowość stanowią pierwszy odcinek cyklu Elżbiety Lempp „Kartoteka 25: Portrety”, a także prezentacje laureatów i laureatek Połowu.

WIĘCEJ

autorzy

FESTIWAL

Anna ADAMOWICZ: Nebula

30/12/2020 premiery

Właśnie ukazała się najnowsza książka Anny Adamowicz. Nebula – czuła jak kursor, aktualna jak mem i bezwzględna jak proroctwo – błądzi między planetami, podsłuchuje Gagarina, Muska i Małego Księcia, a potem z węzełków pisma kipu splata prześmiewczy lament po ludzkości.

WIĘCEJ

Utrata Adama Kaczanowskiego w serii Proza

29/12/2020 zapowiedzi

Adam Kaczanowski wraca z nową książką. 22 lutego w serii Proza ukaże się Utrata. To już druga pozycja laureata Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w Biurze Literackim. Autor przedstawia nam historię rozpadu – związku, rodziny, świata.

WIĘCEJ

projekty

Elżbieta ŁAPCZYŃSKA: Bestiariusz nowohucki

21/12/2020 premiery

Elżbieta Łapczyńska debiutuje w Biurze Literackim. Właśnie ukazał się Bestiariusz nowohucki – książka  odsłania świat dziwności, kopniętej metafizyki, ale i do bólu realnej cielesności oraz brutalności pracy. Wsłuchajcie się w głosy kobiet z Nowej Huty, zobaczcie, jak wykuwa się tu nowy człowiek.

WIĘCEJ

Finał akcji „Czytam i wspieram”

17/12/2020 wokół książek

W niedzielę finał akcji „Czytam i wspieram”. Chcesz pomóc autorom i wydawnictwu, a samemu sobie i swoim bliskim zapewnić w ten sposób dobre chwile z książkami? Złóż zamówienie w księgarni poezjem.pl, korzystając z pięciu specjalnych propozycji.

WIĘCEJ