Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

biBLioteka nr 4/2021

06/04/2021 w bibliotece

Po raz czwarty w tym roku ukazała się na stronach Biura Literackiego biBLioteka. Głównymi bohaterami numeru są: Kacper Bartczak, Ján Ondruš, Julian Rosiński, Tadeusz Różewicz oraz Michał Mytnik i Bohdan Zadura.

WIĘCEJ

książki

Ján ONDRUŠ: Przełykanie włosa

05/04/2021 premiery

W serii Biura Literackiego „Klasycy europejskiej poezji” ukazało się właśnie Przełykanie włosa Jána Ondruša w przekładzie Zbigniewa Macheja. Ondruš to najważniejszy poeta języka słowackiego drugiej połowy XX wieku.

WIĘCEJ

Zapowiedź z Biura / Adda DJØRUP: Najsłabszy opór

31/03/2021 zapowiedzi

Wyróżniony Europejską Nagrodą Literacką Najsłabszy opór Addy Djørup w przekładzie Bogusławy Sochańskiej to trzecia pozycja w nowej serii Biura Literackiego „Nowe prozatorskie głosy z Europy”. Powieść Djørup to językowa przyjemność dla czytelnika, w której ujawnia się poetyckie zacięcie autorki... WIĘCEJ

BL-e premiera / Bob DYLAN: Tarantula

29/03/2021 premiery

Prawdziwy wydawniczy rarytas, jedyna powieść laureata literackiego Nobla z 2016 roku, którą można zestawiać z najdzikszymi wymysłami dwudziestowiecznej awangardy, teraz ukazuje się także w wersji elektronicznej. Autorem przekładu legendarnej Tarantuli jest Filip Łobodziński.

WIĘCEJ

autorzy

Agata PUWALSKA: haka!

22/03/2021 premiery

22 marca do księgarń w całej Polsce trafiła haka! Agaty Puwalskiej. To trzydziesty, jubileuszowy debiut w Biurze Literackim i kolejna książka wyróżniona w ubiegłorocznej edycji projektu „Pierwsza książka wierszem”.

WIĘCEJ

FESTIWAL

projekty