Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

Marta SOKOŁOWSKA: Imperium Dzieci

12/07/2021 premiery

Piętnastą tegoroczną premierą Biura Literackiego jest Imperium dzieci Marty Sokołowskiej – dystopijna opowieść o świecie, w którym najwyższymi wartościami są dobro i szczęście dziecka.

WIĘCEJ

Podsumowanie Stacji Literatura 26

Dlaczego najstarszy metrykalnie festiwal literacki w Polsce jest najmłodszy duchem i dla wielu najważniejszy ze wszystkich? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w poniższym tekście, w specjalnym podcaście, na zamieszczonych tutaj zdjęciach oraz w filmach. Proszę wsiadać, drzwi zamykać, słuchać, oglądać i czytać. Bo warto!

WIĘCEJ

książki

biBLioteka nr 7/2021

29/06/2021 w bibliotece

Pierwszy po tegorocznej Stacji Literatura numer Magazynu Literackiego biBLioteka przynosi dwie premiery przygotowane na to wydarzenie – tom Mondo cane Jerzego Jarniewicza i debiutanckie Imperium Dzieci Marty Sokołowskiej.

WIĘCEJ

Jerzy JARNIEWICZ: Mondo cane

28/06/2021 premiery

W Biurze Literackim premiera najnowszej książki Jerzego Jarniewicza Mondo cane. To już dziesiąta książka poetycka autora w wydawnictwie i dziewiętnasta, jeśli liczyć publikacje przekładowe oraz szkice.

WIĘCEJ

autorzy

Dzisiaj startuje „Ostatnia Stacja”

Najstarszy metrykalnie, a najmłodszy duchem festiwal literacki w Polsce zaplanowany został w tym roku dokładnie w dwudziestą piątą rocznicę pierwszej edycji imprezy. Dawny Fort Legnica, następnie Port Literacki Wrocław, a od 2016 roku Stacja Literatura odbywa się tym razem pod hasłem „Ostatnia Stacja”.

WIĘCEJ

Zapowiedź z Biura / Kira PIETREK: Czeski zeszyt

22/06/2021 zapowiedzi

Dwudziestą drugą premierą przygotowaną przez Biuro Literackie na tegoroczną Stację Literatura 26 jest tom Czeski zeszyt Kiry Pietrek. Książka przedpremierowo zaprezentowana zostanie już w najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 18:00 na finał czytań w Stroniu Śląskim.

WIĘCEJ

FESTIWAL

projekty

Bohdan ZADURA: Puste trybuny

14/06/2021 premiery

Tuż przed tegoroczną Stacją Literatura ukazuje się książka jednego z najważniejszych współczesnych polskich poetów – Bohdana Zadury. Puste trybuny to pierwszy od trzech lat tom autora z premierowymi, pisanymi w ostatnim roku wierszami.

WIĘCEJ