01/10/21

Posłuchaj nowości z września 2021 roku i wydaj swoją książkę

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Redaktor naczelny wydawnictwa Biuro Literackie. Od 1996 roku dyrektor festiwalu literackiego organizowanego jako Fort Legnica, od 2004 – Port Literacki Wrocław, a od 2016 – Stacja Literatura. Autor programów telewizyjnych w TVP Kultura: Poezjem (2008–2009) i Poeci (2015) oraz filmu Dorzecze Różewicza (2011). Inicjator krajowych i zagranicznych projektów, z których najbardziej znane to: Europejskie Forum Literackie, Komiks wierszem, Krytyk z uczelni, Nakręć wiersz, Nowe głosy z Europy, Piosenki na papierze, Poezja polska od nowa, Pogotowie poetyckie, Połów. Poetyckie debiuty, Szkoła z poezją, Wakacje z kulturą. Wyróżniony m.in. nagrodą Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR za „odwagę wydawania najnowszej poezji i umiejętność docierania z nią różnymi drogami do czytelnika” oraz nagrodą Biblioteki Raczyńskich „za działalność wydawniczą i żarliwą promocję poezji”.

 

W najbliższy czwartek startuje nabór w projektach wydawniczych Biura Literackiego. Piszesz wiersze, opowiadania lub powieść? Pragniesz zadebiutować? A może masz już w dorobku debiutancką książkę wierszem lub prozą? Albo nawet dwie czy więcej? Szukasz wydawnictwa, które wypromuje Twoją książkę i zaoferuje szeroką dystrybucję, partycypowanie w zyskach ze sprzedaży oraz możliwość sprzedaży praw do zagranicznych wydań? Ta audycja jest właśnie dla Ciebie. Całość uzupełnia siedemnaście muzycznych nowości z września 2021 roku – czyli wszystko to, co wypada znać, a na co samemu trudno trafić.

Jakie będą przyszłoroczne Pracownie? Kto je poprowadzi? Ile ich będzie? Gdzie się odbędą i w jakim terminie? Ile można zgłosić propozycji? Jak przebiegać będą zajęcia? Od czego zależy ich realizacja? Oto omawiane przez mnie w 55. odcinku „Strony A, strony B” tematy, które zostaną muzycznie zilustrowane przez utwory następujących wykonawczyń i wykonawców: Courtney Barnett, Bob Dylan, Lonker See, Low, Manic Street Preachers, Mikroelementy, Monsieur Doumani, David Neerman, Park Hye Jin, Radiohead, Rodrigo Y Gabriela, Suuns, Michael Stipe, The Vaccines, The War On Drugs feat. Lucius, Matthew E. White, Woska/Khris.