18/12/20

Święta z autorami Biura Literackiego

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury i społecznik.

 

Z niekłamaną przyjemnością zapraszam do wysłuchania świątecznego odcinka „Strony A, strony B”. 25 autorek i autorów, 25 osobistych, mądrych, chwilami zabawnych, chwilami przejmujących życzeń. 25 mocno świątecznych piosenek, z których większość (mam taką nadzieję) będzie dużą niespodzianką. A wszystko to w roku, w którym Biuro Literackie odchodziło swoje 25-lecie, w 25 odcinku audycji, która w ten sposób też świętuje swój drobny jubileusz.

W przygotowanie życzeń zaangażowali się ci twórcy, którzy niedawno wydali nową książkę albo właśnie nad nią pracują. Nikt nie odmówił, nie zrezygnował, co pokazuje jak wyjątkową wspólnotą jest teraz Biurowe grono, co warto podkreślać, ponieważ bardzo różnie myśli i mówi się o relacjach między wydawcami a autorami. Jeśli ktoś szuka dobrych wzorców, niech wie, że jak napisał jeden z dziennikarzy towarzyszących naszym działaniom, za Biurem stoi „energia dojrzałości po przejściach”.

A oto autorki i autorzy, tłumaczki i tłumacze, którzy za chwilę u Ciebie zagoszczą: Anna Adamowicz, Kacper Bartczak, Konrad Góra, Agata Jabłońska, Jerzy Jarniewicz, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Jakub Kornhauser, Grzegorz Kwiatkowski, Elżbieta Łapczyńska, Filip Łobodziński, Zbigniew Machej, Karol Maliszewski, Joanna Mueller, Bronka Nowicka, Marta Podgórnik, Joanna Roszak, Tadeusz Sławek, Bogusława Sochańska, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Aleksander Trojanowski i Bohdan Zadura.

Miłego słuchania i podawania dalej!