Pracownia działań nad książką

20/12/2023 projekty

Jesteś po debiucie? Pracujesz aktualnie nad kolejną książką poetycką lub prozatorską? Chcesz skonfrontować swoje teksty z innymi piszącymi osobami i uznanym redaktorem? Weź udział w „Pracowni działań nad książką wierszem”, która towarzyszy najstarszemu festiwalowi literackiemu w Polsce, organizowanemu między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu.

 

 

Jesteś po debiucie? Pracujesz aktualnie nad kolejną książką poetycką lub prozatorską? Chcesz skonfrontować swoje teksty z innymi piszącymi osobami i uznanym redaktorem? Weź udział w „Pracowni działań nad książką wierszem”, która towarzyszy najstarszemu festiwalowi literackiemu w Polsce, organizowanemu między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu. Zajęcia nie są projektem wydawniczym, nie wiążą się z wydaniem książki. Stanowią za to okazję do wspólnej pracy, wymiany poglądów oraz sprawdzenia, na jakim etapie jest powstająca książka.

 

Zajęcia odbywać się będą w dwóch etapach. Pierwszy to zajęcia online (jedno spotkanie w kwietniu lub w maju). Drugi etap będzie obejmował spotkania na żywo w trakcie TransPortu Literackiego 29 (cztery sesje, dzień po dniu, łącznie trwające nie mniej niż osiem godzin). Zaproszonych zostanie nie więcej niż 10 osób do grupy poetyckiej i drugie tyle do grupy prozatorskiej. Kandydat/kandydatka może przesłać maksymalnie dwie propozycje książkowe. Zgłoszenia (każdy projekt osobno) przyjmowane są poprzez formularz do 31 stycznia 2023 roku do godziny 23:59.

 

Zgłoszenie powinno zawierać trzy opowiadania albo fragment powieści o łącznej długości nieprzekraczającej 15 stron znormalizowanego maszynopisu lub dziesięć wierszy. Oprócz reprezentacyjnych dla całościowego projektu fragmentów zgłoszenie musi zawierać „Konspekt”, w którym zostaną zaprezentowane motywy główne i zagadnienia tematyczne podejmowane w książce. Materiał niezbędny jest do weryfikacji zgłoszenia i podjęcia decyzji o zaproszeniu autora lub autorki do pracowni oraz posłuży na starcie jako zestaw do prac w grupie.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi między 7 a 21 marca 2024 roku na facebookowym profilu Biura Literackiego oraz poprzez wiadomość mailową przesłaną na adres ze zgłoszenia. Pracownia stanowi część festiwalu TransPort Literacki 29, który jest realizowany we współpracy z miastem Kołobrzeg, samorządem Pomorza Zachodniego oraz Unią Europejską w ramach programu Kreatywna Europa. Dodatkowe informacje na temat obu Pracowni można znaleźć na stronie biuroliterackie.pl w dziale Projekty.

 

 

Dowiedz się więcej o tegorocznym naborze

Posłuchaj podcastu o szczegółach naboru

Wyślij swoje zgłoszenie

Dołącz do TransPortowej grupy

 

inne wiadomości z kategorii