Widowisko posługujące się językiem koncertu, teatru i sztuk wizualnych. Inspiracją dla twórców projektu są ponadczasowe wiersze Zuzanny Ginczanki połączone z transowym wokalem i muzyką Doroty Jaremy i Pawła Szamburskiego. Kamilla Baar - Kochańska, zadaje pytania o pamięć i o los artystki, kobiety. W wierszach - „implantach" wspomnień Ginczanki, uzupełnionych tekstem Bożeny Keff snuje się opowieść o wyemancypowanej Kobiecie, Poetce, Żydówce. Opowieść o instynktach, zmysłach, fizjologii, emocjach. To wszechobecna miłość i zachwyt życiem wymieszane z ironią, zdradą i strachem są bohaterami tej narracji.

 

Kamilla Baar-Kochańska

Urodzona w 1979 roku. Aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na deskach teatru debiutowała rok wcześniej rolą Hermii w spektaklu dyplomowym pt. Sen nocy letniej (reż. J. Englert), jednak oficjalnie dopiero sztuką Miłość do trzech pomarańczy (reż. I. Gorzkowski, 2002). Potem wystąpiła m.in. w: Fedrze (reż. M. Kleczewska, 2006), Tangu (reż. J. Jarocki, 2009), czy Tańcu Delhi (reż. I. Wyrypajew, 2010). Jej debiuty telewizyjne to sztuka Teatru Telewizji Oszuści (reż. J. Englert, 2002). Pierwszym filmem w jej karierze był Vinci Juliusza Machulskiego. Znana z licznych ról serialowych. Obecnie wraz z Gabrielą von Seltmann, Dorotą Jaremą, Pawłem Szamburskim, Patrykiem Zakrockim i Beniaminem Bukowskim współtworzy spektakl Żar-Ptak z tekstami Zuzanny Ginczanki.

 

Dorota Jarema

Urodzona w 1972 roku. Wokalistka i skrzypaczka. W 1993 roku wystąpiła w debiutach Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później rozpoczęła współpracę z telewizyjnym kabaretem Olgi Lipińskiej. W roku 1997 wydała pierwszą solową płytę Sekret. Występowała m.in. w jazzowym zespole Walk Away, z Urszulą Dudziak, Krzesimirem Dębskim, Big Bandem Zygmunta Kukli, w recitalu Ireny Kwiatkowskiej śpiewała piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Od kwietnia 2004 roku była solistką w oratoriach Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus i Psałterz Wrześniowy Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Obecnie wraz z Gabrielą von Seltmann, Kamillą Baar-Kochńską, Pawłem Szamburskim, Patrykiem Zakrockim i Beniaminem Bukowskim współpracuje przy spektaklu Żar-Ptak z tekstami Zuzanny Ginczanki, współtworząc muzykę i śpiewając.

 

Paweł Szamburski

Urodzony w 1980 roku. Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoAbc. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym - dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W pracy muzycznej najcześ̨ ciej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Obecnie wraz z Dotorą Jaremą, Gabrielą von Seltmann, Kamillą Baar-Kochńską, Patrykiem Zakrockim i Beniaminem Bukowskim współpracuje przy spektaklu Żar-Ptak z tekstami Zuzanny Ginczanki, współtworząc muzykę.