14/11/22

TransPort Literacki 28: Dycki, Honet, Niemiec i Pszoniak

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury i społecznik.

 

W 75. odcinku „Strony A, strony B” pierwsze cztery książki TransPortu Literackiego 28: „żal, może on”, „lorem ipsum”, „Inaczej nie będzie” oraz „cierpkie”, a co za tym idzie – wizyty i głosy: Romana Honeta, Jakuba Pszoniaka, Jakuba Skurtysa, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego oraz Marleny Niemiec.

Oprócz tego trochę o nagrodzie Nike, o akcji „Czytam naturalnie”, o naborze do projektów i pracowniach TransPortu Literackiego 28, trochę o rozstrzygnięciach w tegorocznym Połowie oraz w projekcie „Książka prozą 2022” i garść innych aktualności znad morza.

Muzycznie wyłącznie po polsku. Dziesięć płyt od m.in.: Alpaki Records, Audio Cave, Bocian Records, Coastline Northern Cuts, Mózg Foundation i U Know Me Records. Wszystkie warto poznać, jeśli samemu się tworzy i czuje się częścią niezależnej kultury.

Bo niezależność niczego nie wymusza, niczego nie oczekuje, pozwala tworzyć w oparciu o własne przekonania, we własnych językach, bez obowiązkowych akcentów i naleciałości. Taka też będzie ta audycja. Pozbawiona zbędnych umizgów. We własnym „galopie”.