dźwięki / RECYTACJE

Rzadszy błękit

Carol Rumens

Fragment spotkania "Poetki z Wysp" z udziałem Lavinii Greenlaw i Carol Rumens na festiwalu Port Wrocław 2004. Przekład wiersza czyta Julia Fiedorczuk.

O AUTORZE

autorzy_leksykon_300x300_Rumens
Carol Rumens

Brytyjska poetka, prozaiczka. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Londyńskim. Kierowała działem poezji w pismach literackich „Quarto” i „Literary Review”, redagowała także pismo „Brangle”. W latach 1983-1985 prowadziła kurs kreatywnego pisania na Uniwersytecie Kent w Canterbury, a od 1991 roku na Uniwersytecie Queen's w Belfaście. Jest laureatką wielu nagród literackich, m.in. Alice Hunt Bartlett Award, Cholmondeley Award, Prudence Farmer Award, Forward Poetry Prize, Cardiff International Poetry Competition, National Poetry Competition. Tłumaczy poezję rosyjską, m.in. wiersze Iriny Ratuszyńskiej, Jewgienija Reina, Aleksandra Błoka, Osipa Mandelsztama i Belli Achmaduliny.

powiązania

02_WYWIADY__Carol RUMENS__Radykalna jak rzeczywistość

Radykalna jak rzeczywistość

wywiady / O PISANIU Carol Rumens Robyn Bolam

Rozmowa Robyn Bolam z Carol Rumens, towarzysząca wydaniu antologii 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego, w wyborze i przekładzie Jerzego Jarniewicza, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 24 września 2018 roku.

WIĘCEJ