nagrania / Między wierszami

Książki z Biura: Odcinek 13 Kielich upojenia

Miłosz Biedrzycki

Oton Župančič

Trzynasty odcinek cyklu Książki z Biura. Nagranie zrealizowano w ramach projektu Kartoteka 25.

Realizacja: Piechnik Production


 

belka_2

Biuro Literackie kup książkę na poezjem.pl

O AUTORACH

Miłosz Biedrzycki

Urodzony 6 sierpnia 1967 roku w Koprze na Słowenii. Poeta, tłumacz. Ukończył geofizykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wyróżniony m.in. Grand Prix w Konkursie na Brulion Poetycki (1993) i nagrodą „Czasu Kultury” (1994) za najlepszy debiutancki tom wierszy. Pracuje jako inżynier geofizyk.

Oton Župančič

Urodzony w 1878 roku w Vinicy na słoweńsko-chorwackim pograniczu. Słoweński poeta, tłumacz, dramatopisarz, autor literatury dziecięcej. Po I wojnie światowej uznawany za najwybitniejszego słoweńskiego poetę po Prešerenie oraz  za jednego z inicjatorów słoweńskiego modernizmu (wraz z Ivanem Cankarem, Dragotinem Kette and Josipem Murnem). Tłumaczył m.in. Szekspira czy klasyków światowej literatury jak Goethe, Balzac, Stendhal, Dickens, Tołstoj. Zmarł w 1949 roku w Lublanie.

Filmy autora

Klasyka europejskiej poezji: Blake, Espriu, Todorović, Župančič

Stacja Literatura Filip Łobodziński Jakub Kornhauser Jakub Skurtys Joanna Orska Miłosz Biedrzycki Miroljub Todorović Oton Župančič Salvador Espriu Tadeusz Sławek William Blake

Spotkanie wokół książek Wyspa na Księżycu Williama Blake’a, świnia jest najlepszym pływakiem Mirjoluba Todorovicia, Kielich upojenia Otona Župančiča oraz Skóra byka Salvadora Espriu z udziałem Tadeusza Sławka, Jakub Kornhauser, Miłosza Biedrzyckiego, Filipa Łobodzińskiego, Joanny Orskiej i Jakuba Skurtysa w ramach festiwalu Stacja Literatura 25.

WIĘCEJ