nagrania / Stacja Literatura

Połów. Poetyckie debiuty 2017

Jan Rojewski

Katarzyna Szweda

Krzysztof Schodowski

Maciej Konarski

Nina Manel

Patryk Kosenda

Paulina Pidzik

Paweł Bień

Przemysław Suchanecki

Spotkanie w ramach festiwalu Stacja Literatura 23, w którym udział wzięli Paweł Bień, Maciej Konarski, Patryk Kosenda, Nina Manel, Paulina Pidzik, Jan Rojewski, Krzysztof Schodowski, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda.

Realizacja: Studio-Tom

 

belka_1

Okladka__Poetyckie_debiuty_2017__pierwsza Biuro Literackie kup książkę na poezjem.pl

O AUTORACH

Jan ROJEWSKI
Jan Rojewski

Studiuje w Instytucie Kultury Polskiej UW, publikował w "Arteriach", "Odrze", "Nowych Peryferiach", "Gazecie Wyborczej". Był nominowany w OKP im. Jacka Bierezina, laureat konkursu im. Rafała Wojaczka. Mieszka w Warszawie.

katarzyna szweda zdjęcie
Katarzyna Szweda

Urodziła się w styczniu 1990 roku. Ukończyła filologię angielską w PWSZ w Krośnie oraz studia nauczycielskie na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem (języki hiszpański i angielski). Jest laureatką kilku konkursów poetyckich; zdobyła m. in. wyróżnienie w programie stypendialnym Telewizji Polskiej ,,Dolina Kreatywna’’ (2006/2007), drugą nagrodę w XV Ogólnopolskim Przeglądzie ,,Połowy Poetyckie” Gdynia 2016, trzecią nagrodę w 24. edycji konkursu literackiego „Krajobrazy Słowa” oraz wyróżnienie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego. Pasjonuje się jazdą konną, tańcem oraz pieszymi wędrówkami po Beskidzie Niskim. Jest przed debiutem książkowym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

kschodowski_zdjecie
Krzysztof Schodowski

Urodzony w 1983 roku. Plastyk, ilustrator. Współautor tomu poetyckiego AltissimumAbiectum (2012) stworzonej wraz z poetą Karolem Samselem. Swoje rysunki publikował w Arteriach, Migotaniach, Elewatorze, Helikopterze. Pisze od 3 lat. Mieszka w Warszawie.

DEBATY__Maciej_KONARSKI
Maciej Konarski

Urodzony w 1983 roku, mieszka we Wrocławiu.

Nina_Manel_zdjęcie
Nina Manel

Poetka. Mieszka w Krakowie.

Patryk Kosenda
Patryk Kosenda

Urodzony w 1993 roku. Student filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat konkursów poetyckich, m.in. OKP im. Zbigniewa Herberta i OKP im. Rafała Wojaczka. Cierpi na chroniczną niestałość zainteresowań. Stan obecny: duchologia i kino stonerowe. Nie znosi Richarda Gere’a.

UTWORY_Paulina PIDZIK
Paulina Pidzik

ur. 1986 w Częstochowie, poetka. Laureatka projektu „Połow 2017” i wielu innych konkursów literackich. Przewodnicząca Koła Młodych, działającego przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prawnik. Doktorantka w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje nad rozprawą doktorską poświęconą autonomii pacjenta. Mieszka w Krakowie.

UTWORY__Paweł BIEŃ
Paweł Bień

Urodzony w 1994. Absolwent MISH Uniwersytetu Wrocławskiego (tytuł licencjata), student MISH Uniwersytetu Warszawskiego (studia magisterskie). Pola zainteresowań: antropologia gestu i wizualności, pamięć zbiorowa, kultura II Rzeczpospolitej. Skrzypek amator. Dwukrotny stypendysta artystyczny Prezydenta Wrocławia, laureat kilkunastu nagród poetyckich. Przed debiutem książkowym. Mieszka w Warszawie.

UTWORY__Przemysław_SUCHANECKI
Przemysław Suchanecki

ur. w 1992 r. w Szczecinie, poeta, laureat projektu „Połów” 2017. Publikował m.in. w „Odrze”, „2miesięczniku” i „Opcjach”. Studiuje filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie.