nagrania / Stacja Literatura

Jak wspierać młodych autorów?

Christos Chrissopoulos

Jeney Zoltán

Martin Solotruk

Michał Chaciński

Mika Buljević

Zapis debaty "Jak wpierać młodych autorów" z udziałem Christosa Chryssopoulosa, Zoltana Jeneye'a, Martina Solotruk, Miki Buljević oraz Michała Chacińskiego w ramach Europejskiego Forum Literackiego 2016.

nowe_glosy_eu_eng

O AUTORACH

Christos Chrissopoulos

Autor czternastu książek, zaangażowany w różnorodne działania literackie, teoretyczno Literackie oraz fotograficzne. Zdobywca Nagrody Akademii Aten (2008), Nagrody Balkanika (2015) oraz francuskiego wyróżnienia Laure Bataillon (2014) i Prix Ravachol (2013). Odznaczony Orderem Sztuki i Literatury. Członek Komisji Kultury Parlamentu Europejskiego. Jego książki tłumaczono na dwanaście języków. Organizator wydarzeń kulturalnych w Grecji od 2008 roku.

Jeney Zoltán

Urodzony w 1973 roku. Pisarz, tłumacz. Tytuł doktora z zakresu średniowiecznej i renesansowej literatury francuskiej uzyskał na Université Sorbonne Nouvelle. W latach 2008-2010 pracował w Instytucie Węgierskim w Paryżu. Obecnie przewodniczący Hungarian Books and Translations Office w Petőfi Literary Museum w Budapeszcie.

Martin Solotruk

Poeta, wykładowca akademicki, tłumacz. Autor czterech tomów poetyckich, za pierwszy Tiché vojny (Ciche wojny) nagrodzony w 1997 roku Nagrodą Slovak Literary Fund za najlepszy debiut roku. Jego wiersze w przekładzie na niemiecki, angielski, włoski czy hiszpański ukazywały się w licznych antologiach i czasopismach literackich. Tłumacz na słowacki autorów takich jak: Ted Hughes, John Ashbery, Seamus Heaney i Charles Simic. Dyrektor wydawnictwa Ars Poetica International i festiwalu literackiego organziowanego pod tą samą nazwą. Mieszka w Bratysławie.

Michał Chaciński

Urodzony w 1971 w Gdańsku. Krytyk filmowy, dziennikarz, tłumacz konferencyjny, producent filmowy. Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Współpracował m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Filmem", "Polityką". W 2002 został laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych, w 2010 laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Szkoły Filmowej.

Mika Buljević

Współzałożycielka organizacji Kulturtreger i manager chorwackiej instytucji literackiej Booksa. Literaturoznawczyni, absolwentka filologii angielskiej i czeskiej na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Przewodnicząca stowarzyszenia niezależnych instytucji kultury i organizacji studenckich Alliance Operation City.

Filmy autora

Jak zostaje się międzynarodowym autorem

Stacja Literatura Alexandra Büchler Antonia Lloyd-Jones David Lopez-del Amo Michał Chaciński

Zapis debaty „Jak zostaje się międzynarodowym autorem” z udziałem Dawida Lopez-Del Amo, Antonią Lloyd-Jones, Alexandrą Büchler oraz Michałem Chacińskim w ramach Europejskiego Forum Literackiego 2016.

WIĘCEJ

Jak wyszukiwać literackie talenty

Stacja Literatura Beata Stasińska Lyndy Cooke Michał Chaciński Paulo Ferreira Roman Simić

Zapis debaty “Jak wyszukiwać literackie talenty” z udziałem Lyndy Cooke, Paulo Fereirą, Romanem Simiciem, Beatą Stasińską i Michałem Chacińskim w ramach Europejskiego Forum Literackiego 2016.

WIĘCEJ