Jutro piszemy “Wiersze i opowiadania doraźne”

24/03/2020 projekty

We wrześniu 25. edycja Stacji Literatura. Z tej okazji organizatorzy najstarszego festiwalu literackiego w Polsce proponują wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25. dnia w kolejnych miesiącach.

 

BL_Info_2020.02.20_We_wtorek_piszemy_Wiersza_i_opowiadania_dorazne__www_top

 

We wrześniu 25. edycja Stacji Literatura. Z tej okazji organizatorzy najstarszego festiwalu literackiego w Polsce proponują wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25. dnia w kolejnych miesiącach. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 25 marca 2020 roku.

 

Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza (adres poniżej). To już trzecia edycja konkursu, który daje możliwość występu na Stacji Literatura 25. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty. Do napisania wierszy i opowiadań tradycyjnie zostaną zaproszeni także uznani twórcy.

 

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Wtedy też przekonamy się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość. Autorzy będą mogli przesłać trzy wiersze w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu, przy czym muszą napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji.

 

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę poznamy podczas Stacji Literatura 25. W pierwszych dwóch edycjach konkursu zwyciężyły wiersze Antoniny M. Tosiek i Katarzyny Szaulińskiej.

 

Wyślij zgłoszenie

inne wiadomości z kategorii