biBLioteka nr 10/2020

28/07/2020 w bibliotece

Dziesiąty numer Magazynu Literackiego biBLioteka jest poświęcony przede wszystkim premierze powieści Niebo w jeżynach Natašy Kramberger oraz ukazującej się w wersji elektronicznej książce Kalendarz majów Konrada Góry, która została w tym roku nominowana do wielu nagród literackich.

 

BL Img 2020.07.29 biBLioteka nr 10 2020__www_top

 

Dziesiąty numer Magazynu Literackiego biBLioteka jest poświęcony przede wszystkim premierze powieści Niebo w jeżynach Natašy Kramberger oraz ukazującej się w wersji elektronicznej książce „Kalendarz majów” Konrada Góry, która została w tym roku nominowana do wielu nagród literackich. Ze słoweńską autorką, której twórczość porównywać można z prozą Doroty Masłowskiej, rozmawia Juliusz Pielichowski, a o książce pisze Paulina Małochleb.

 

Wydarzeniem numeru jest także publikacja fragmentów Świata w ogniu Charlesa Bernsteina w przekładzie Kacpra Bartczaka. Zapowiadamy też nową książkę Bohdana Zadury – tom Sekcja zabójstw. Inną atrakcją numeru jest prezentacja ósmego (ostatniego już) laureata ubiegłorocznego Połowu – Jakuba Sęczyka. Z autorem rozmawia Natalia Kubicius, a o zestawie wierszy „Katalog ofert” pisze Dawid Mateusz.

 

„Kino Paradiso” to dziesiąty, filmowy odcinek cyklu Artura Burszty „Strona A, strona B”. „Wiersz wychodzi z domu i nigdy nie wraca” to natomiast kolejna opowieść Karola Maliszewskiego napisana na dwudziestopięciolecie Biura Literackiego. Nie można ponadto pominąć tekstu Kamila Sipowicza o „Ostatnim występie Kory”, który miał miejsce podczas festiwalu Stacja Literatura, a także wspomnienia Filipa Łobodzińskiego „Peronówka na Stację”.

 

Ten numer to poza tym trzy premiery audio i wideo. Można obejrzeć czytanie Kalendarza majów Konrada Góry oraz Chyba na pewno Jakuba Pszoniaka z ubiegłorocznej Stacji Literatura. Przypominamy też zapis spotkania „Trzech poetów słoweńskich” z Portu Literackiego 2004 z udziałem Alojza Ihana, Miklavža Komelja, Petera Semoliča, Agnieszki Będkowskiej-Kopczyk i Adama Wiedemanna. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

inne wiadomości z kategorii