biBLioteka nr 12

04/09/2018 w bibliotece

Dwunasty tegoroczny numer biBLioteki przynosi zestaw wyjątkowych tekstów i materiałów. Najważniejszym z nich jest wywiad z Rae Armantrout z okazji przyjazdu poetki do Polski na Stację Literatura 23 i wydania Czarnej materii.

 

BL Img 2018.09.04 biBLioteka nr 12__www_top

 

Dwunasty tegoroczny numer biBLioteki przynosi zestaw wyjątkowych tekstów i materiałów. Najważniejszym z nich jest wywiad z Rae Armantrout z okazji przyjazdu poetki do Polski na Stację Literatura 23 i wydania Czarnej materii. Eseje o twórczości amerykańskiej laureatki Nagrody Pulitzera napisali Kacper Bartczak (autor przekładu książki) oraz Anna Kałuża. Drugą premierą jest e-book Pustych nocy Jerzego Jarniewicza – tomu wyróżnionego tegoroczną Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius.

 

W numerze ponadto pierwsza zapowiedź książki z wierszami i prozami Elizabeth Bishop w przekładzie Andrzeja Sosnowskiego oraz prezentacja kolejnego gościa festiwalu Biura Literackiego – palestyńsko-islandzkiego poety i prozaika Mazena Maaroufa. Zagraniczny zestaw materiałów uzupełniają: wywiad, wiersze i recytacje Lavinii Greenlaw oraz premiera zapisu ubiegłorocznego spotkania w Stacji Literatura z Asją Bakić, Charlotte Van den Broeck i Llŷr Gwyn Lewisem.

 

W Premierach w sieci zestawy wierszy Roberta Jóźwika i Jakuba Pszoniaka, w Cyklach teksty Michała Domagalskiego i Grzegorza Wróblewskiego, a w Debatach kolejne nominacje do tytułu „Poetyckiej książki trzydziestolecia” autorstwa Joanny Mueller i Zbigniewa Macheja. Ponadto wykład Karola Maliszewskiego, zapis spotkania z Jerzy Jarniewiczem z 2007 roku oraz wspomnienie koncertu zespołu Matplaneta. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

teksty i materiały o książce w bibliotece

  • POEZJE Ciemna materia Fragment książki Rae Armantrout Ciemna materia w tłumaczeniu Kacpra Bartczaka, wydanej w Biurze Literackim 3 września 2018 roku, a w wersji elektronicznej 20 marca 2019 roku. więcej

projekty