biBLioteka nr 12/2020

09/09/2020 w bibliotece

Bardzo atrakcyjny numer Magazynu Literackiego biBLioteka towarzyszy 25. edycji festiwalu Stacja Literatura. Główne tematy to dwie premierowe książki wybitnych poetów. Świat w ogniu: wiersze i przemowy Charlesa Bernsteina i Sekcja zabójstw Bohdana Zadury.

 

 

Bardzo atrakcyjny numer Magazynu Literackiego biBLioteka towarzyszy 25. edycji festiwalu Stacja Literatura. Główne tematy to dwie premierowe książki wybitnych poetów. Świat w ogniu: wiersze i przemowy Charlesa Bernsteina i Sekcja zabójstw Bohdana Zadury. Rozmowy z autorami przeprowadzają Kacper Bartczak i Artur Burszta. O książkach piszą m.in. Tomasz Cieślak-Sokołowski i Marta Podgórnik.

 

To nie koniec niespodzianek. Dwunasty numer to także zapowiedzi dwóch pierwszych premier Biura Literackiego przygotowanych na przyszłoroczną edycję festiwalu. To pierwsza od Nagrody Nike książka Bronki Nowickiej Kodeks pomylonych z ilustracjami ET BER Warlikowskiej oraz Przestworzone rzeczy Johna Lennona zbierające wszystkie teksty literackie członka The Beatles w przekładzie Filipa Łobodzińskiego.

 

W cyklach specjalny odcinek „Strony A, strony B” Artura Burszty pod tytułem „Gdzie koniec tęczy spotyka ziemię” z najciekawszymi czytaniami w historii festiwalu. Ponadto tekst Karola Maliszewskiego „Źródło niezależnej, odkrywczej sztuki dla kolejnych pokoleń” z kolejnymi epizodami z archiwum imprezy oraz Biura Literackiego. Warto też znaleźć czas na esej „Mistycyzm pandemiczny” Katarzyny Jakubiak z cyklu „Obce stany”.

 

Książkę Ludzie ze Stacji przybliżają szkice Tadeusza Sławka „Otucha” oraz „Hiena pozdrawia z jaskini lwa” Konrada Góry. Swoją premierę mają także dwa ostatnie filmy z ubiegłorocznej Stacji Literatura. Finał konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne 2019” i spektakl „Ginczanka. Żar-Ptak” z udziałem Kamilli Baar-Kochańskiej, Doroty Jaremy i Pawła Szamburskiego. Całość dopełnia spotkanie laureatów projektu „Czas na debiut”, który okazał się w 2004 roku prologiem Połowu. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

inne wiadomości z kategorii