biBLioteka nr 14

16/10/2018 w bibliotece

Premiera Dni powszednich i świąt Julii Szychowiak to główne wydarzenie 14 numeru biBLioteki. O książce pisze Jakub Skurtys, przypominamy także rozmowę z autorką, jaką w programie telewizyjnym „Poeci” przeprowadziła Justyna Sobolewska.

 

BL Info 2018.10.16 biBLioteka nr 14__top_www

 

Premiera Dni powszednich i świąt Julii Szychowiak to główne wydarzenie 14 numeru biBLioteki. O książce pisze Jakub Skurtys, przypominamy także rozmowę z autorką, jaką w programie telewizyjnym „Poeci” przeprowadziła Justyna Sobolewska. Drugą nowością są Sylwetki i cienie Andrzeja Sosnowskiego wydane w ramach Poezji z nagrodami. O książce pisze Alina Świeściak, a autor komentuje wiersz „REM”.

 

Bohaterką numeru jest także Carol Rumens, której wiersze znalazły się w antologii 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego. Z poetką rozmawia Robyn Bolam, o jej wierszach pisze Lyn Pykett, przypominamy też fragmenty czytania autorki z Portu Literackiego w 2004 roku. Ponadto poznajemy „Szczeniaka” Mazena Maaroufa oraz wiersze Roberta Feszaka. W swoim cyklu Lynn Suh omawia wiersz Dawida Mateusza.

 

W tym numerze powracamy także do Stacji Literatura 23. Przedstawiamy fotorelację Maksymiliana Rigamontiego oraz zapis dyskusji redakcji Biura Literackiego z udziałem Aleksandry Grzemskiej, Dawida Mateusza, Joanny Mueller, Aleksandry Olszewskiej, Juliusza Pielichowskiego i Artura Burszty podsumowującej ostatnią edycję imprezy. A wszystko to na internetowych stronach wydawnictwa, które obchodzą właśnie swoje dwudziestolecie.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

projekty