biBLioteka nr 16/2019

19/11/2019 w bibliotece

Premiera książki Karl-Heinz M. Grzegorza Kwiatkowskiego to główne wydarzenie 16. tegorocznego numeru biBLioteki. Rozmowę z autorem przeprowadził Filip Łobodziński, a recenzję napisała Eliza Kącka. Muzyk Trupa Trupa wypowiedział się zaś o wierszu „zrobi”.

 

BL Info 2019.11.19 biBLioteka nr 16 2019__www_top

 

Premiera książki Karl-Heinz M. Grzegorza Kwiatkowskiego to główne wydarzenie 16. tegorocznego numeru biBLioteki. Rozmowę z autorem przeprowadził Filip Łobodziński, a recenzję napisała Eliza Kącka. Muzyk Trupa Trupa wypowiedział się zaś o wierszu „zrobi”. Całość uzupełnia wybór wierszy oraz fotograficzna prezentacja drugiej po tomie Jacka Dehnela premiery 25. sezonu Biura Literackiego.

 

W tym numerze także zapowiedzi dwóch książek, które ukażą się jeszcze w 2019 roku. To Pogo głosek Roberta Rybickiego oraz Wtracenie Przemysława Suchaneckiego. Oprócz tego premiera elektronicznej wersji książki Życie i przygody Jacka Engle’a Walta Whitmana, a w Premierach w sieci zestawy wierszy Sebastiana Brejnaka i Macieja Rasia.

 

W bloku tekstów z bogatych zasobów Biura Literackiego rozmowa „Nie wiemy siebie jutro” z Krystyną Miłobędzką, szkic Tymoteusza Karpowicza o twórczości autorki „Po krzyku” oraz etiuda do jej wiersza „Odpisane na straty”, a także komentarz do czterech wierszy Andrzeja Sosnowskiego. Zestaw dopełnia zapis trzeciej „Odsieczy” z Portu Legnica 2002.

 

Oprócz tego w numerze Stacja Literatura i spotkanie autorskie Rae Armantrout z udziałem Kacpra Bartczaka, kolejne teksty w ramach cykli Anny Adamowicz („Chrupiące oko”) oraz Artura Burszty („Misje niemożliwe”), a także głosy w debacie poświęconej księgarniom. Wszystko to za darmo na stronach Biura Literackiego. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii