biBLioteka nr 2017/24

05/12/2017 w bibliotece

Przedostatni w tym roku numer biBLioteki współtworzy blok tekstów związanych z premierą Pustych nocy Jerzego Jarniewicza oraz wznowieniem w formie elektronicznej Nudelmana Justyny Bargielskiej. Zestaw głównych materiałów uzupełniają zapowiedzi książek Bohdana Zadury (Po szkodzie) oraz Roberta Rybickiego (Podręcznik naukowy dla onironautów).

 

BL Img 2017.12.05 biBLioteka nr 201724_www

 

Z Jerzym Jarniewiczem rozmawia Anna Adamowicz, a o książce piszą Zuzanna Sala i Adam Poprawa. Wywiad z Justyną Bargielską przeprowadza Aleksander Nawarecki, zaś esej o tomiku jest autorstwa Anny Kałuży. W Premierach w sieci znajdziemy wiersze Bartka Zdunka oraz opowiadanie Horacia Quirogi w przekładzie Marleny Zienkiewicz. W Cyklach – teksty Tadeusza Pióry i Grzegorza Wróblewskiego.

 

W debacie “Zmiana warty” głos zabierają Natalia Dziuba i Marta Pastwa. W Dźwiękach i Nagraniach gości Jerzy Jarniewicz, m.in. z zapisem czytania z Portu Wrocław z 2008 roku oraz etiudą do wiersza “Evviva” zarejestrowaną w 2001 roku. Całość uzupełniają prezentacje fotograficzne premierowych książek. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii