biBLioteka nr 2018/2

08/02/2018 w bibliotece

W sieci pojawił się drugi tegoroczny numer biBLioteki. Jedną z głównych atrakcji najnowszego wydania internetowego pisma Biura Literackiego jest zapowiedź książki Torba na pawia Nicka Cave’a w kapitalnym przekładzie Tadeusza Sławka.

 

BL Img 2018.02.07 biBLioteka nr 2__www_top

 

W sieci pojawił się drugi tegoroczny numer biBLioteki. Otwierają go dwie rozmowy: Romana Honeta z Joanną Roszak z okazji wydania tomu Przyszli niedokonani oraz Pawła Bienia z Niną Manel jako zapowiedź almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2017. Jedną z głównych atrakcji najnowszego wydania internetowego pisma Biura Literackiego jest publikacja fragmentów Torby na pawia Nicka Cave’a w kapitalnym przekładzie Tadeusza Sławka.

 

O najnowszej książce Roszak pisze Marcin Jaworski, a o wydanym w serii „Poezja z nagrodami” e-booku Andrzeja Sosnowskiego Po tęczy – Jacek Gutorow. Twórczość Niny Manel rekomenduje Marta Podgórnik, zaś debiutująca zestawem wierszy „Niech żyją wszystkie układy sensoryczne” poetka komentuje swój wiersz „Arlekin”. W ramach Premier w sieci pojawiają się wiersze Macieja Rasia oraz piosenka Michała Kozłowskiego.

 

W Cyklach znajdziemy premierowe felietony Karoliny Felberg-Sendeckiej i Adama Poprawy, a w debacie o książkach 2017 roku – głosy Weroniki Janeczko i Jakuba Pszoniaka. W Dźwiękach przypominamy koncert Lammas z Portu Legnica 2000 oraz wykład Andrzeja Sosnowskiego „Wiersz i seks”. Całość dopełniają kolejne dwa filmowe zapisy Stacji Literatura 22, w tym Live Set: „Znany motyw oglądania wielokrotnie oglądanych zdjęć”.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

teksty i materiały o książce w bibliotece

  • ESEJE Przyszli niedokonani Recenzja Marcina Jaworskiego towarzysząca premierze książki Przyszli niedokonani Joanny Roszak, wydanej w Biurze Literackim 5 lutego 2018 roku. więcej

projekty