biBLioteka nr 5

11/04/2018 w bibliotece

Głównym bohaterem piątego tegorocznego numeru biBLioteki jest Nick Cave. W tym samym numerze zapowiedź książki innego muzyka – Grzegorza Ciechowskiego – noszącej tytuł Obcy astronom. Kolejny muzyczny akcent to premiera filmowego zapisu ubiegłorocznego występu Kory i Olgi Tokarczuk podczas Stacji Literatura 22.

 

BL Img 2018.04.11 biBLioteka nr 5__www_top

 

Głównym bohaterem piątego tegorocznego numeru biBLioteki jest Nick Cave. “Z czasem twoje życie się kurczy” to zbiór wypowiedzi autora książki Pieśni torby na pawia, o której pisze także Paweł Tański. W tym samym numerze zapowiedź książki innego muzyka – Grzegorza Ciechowskiego. Obcy astronom ukaże się w 35. rocznicę wydania płyty Republiki Nowe sytuacje.

 

Inne muzyczne akcenty to premiera filmowego zapisu ubiegłorocznego występu Kory i Olgi Tokarczuk podczas Stacji Literatura 22, wspomnienie pierwszego koncertu Czarnych Ciasteczek (Dyduch, Gralak, Świetlicki, Piotrowicz) z Portu Legnica w 2002 roku, a także druga zapowiedź premierowej książki Jacka Dehnela Serce Chopina.

 

Piątą premierą w ramach akcji “Poezja z nagrodami” są Dwa fiaty Justyny Bargielskiej. Autorka odpowiada na pytania w ankiecie oraz rozmawia z Martą Koronkiewicz w telewizyjnym programie “Między wierszami”. Poznajemy także kolejną laureatkę Połowu Paulinę Pidzik. Rozmowę z nią przeprowadza Patryk Kosenda, a o wierszach pisze Marcin Sendecki.

 

Bardzo ciekawie wypadają także cykle. Lynn Suh pisze o Martynie Buliżańskiej, a Katarzyna Jakubiak m.in. o Czesławie Miłoszu. Numer uzupełniają głosy Michała Domagalskiego i Katarzyny Skrzyneckiej w debacie o książkach roku, premierowe wiersze Adriana Tujka oraz wykład Andrzeja Sosnowskiego “Wiersz i śmiech”. A wszystko to za darmo na biuroliterackie.pl.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii