biBLioteka nr 9/2019

25/06/2019 w bibliotece

Dziewiąty numer biBLioteki to przede wszystkim premiera Samotności przestrzeni Emily Dickinson w przekładzie Tadeusza Sławka. Wywiad z tłumaczem przeprowadza Juliusz Pielichowski, który pisze także o twórczości Dickinson.

 

BL Info 2019.06.26 biBLioteka nr 9 2019__www_top

 

Dziewiąty numer biBLioteki to przede wszystkim premiera Samotności przestrzeni Emily Dickinson w przekładzie Tadeusza Sławka. Wywiad z tłumaczem przeprowadza Juliusz Pielichowski, który pisze także o twórczości Dickinson. Równie ciekawie prezentuje się blok tekstów poświęconych gościowi tegorocznej Stacji Literatura – Ramiemu al-Aszekowi, z którym rozmawia Filip Kazimierczak, autor szkicu o urodzonym w Syrii palestyńskim poecie.

 

W numerze także zapowiedź nowej książki Kacpra Bartczaka „Naworadiowa” oraz premiera elektronicznej wersji wyróżnianych „Morderczych ballad” Marty Podgórnik. W Premierach w sieci wiersze Katarzyny Szwedy oraz Natalii Kubicius. Warto też zwrócić uwagę na kolejne trzy teksty w debacie o „poetyckich książkach trzydziestolecia” napisane przez uczestników konkursu Krytyk z uczelni, który swój finał będzie mieć w trakcie tegorocznej Stacji Literatura, a także na nowe Cykle, w tym kolejny odcinek „Misji niemożliwych” Artura Burszty, tym razem poświęcony nagrodom literackim.

 

BiBLiotekę tradycyjnie dopełniają materiały filmowe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na pełny zapis spotkania autorskiego Bohdana Zadury „Po szkodzie” z ubiegłorocznej Stacji Literatura, brawurowo poprowadzonego przez Karola Maliszewskiego oraz Dawida Mateusza. W dziale audio zaś całe spotkanie Andrzeja Niewiadomskiego oraz Andrzeja Sosnowskiego z Portu Legnica 2001 z prezentacjami książek „Kruszywo” i „Wiersze”. Ponadto w numerze etiuda do wiersza Marcina Sendeckiego „Proszę” oraz pierwszy Port we Wrocławiu w 2004 roku na zdjęciach Anny Łoś. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii