biBLioteka nr 9/2020

07/07/2020 w bibliotece

Po raz dziewiąty w tym roku ukazał się Magazyn Literacki biBLioteka. Przynosi on rozmowę Juliusza Pielichowskiego z Réką Mán-Várhegyi z okazji wydania książki „Magnetyczna góra”. O powieści piszą Paulina Małochleb oraz autorka przekładu Elżbieta Sobolewska. Drugą premierą numeru jest album „Ludzie ze Stacji” z wypowiedziami oraz zdjęciami uczestników i uczestniczek najstarszego festiwalu literackiego w Polsce.

 

FB Img 2020.07.07 biBLioteka nr 92020

 

Po raz dziewiąty w tym roku ukazał się Magazyn Literacki biBLioteka. Przynosi od rozmowę Juliusza Pielichowskiego z Réką Mán-Várhegyi z okazji wydania książki „Magnetyczna góra”. O powieści piszą Paulina Małochleb oraz autorka przekładu Elżbieta Sobolewska. Drugą premierą numeru jest album „Ludzie ze Stacji” z wypowiedziami oraz zdjęciami uczestników i uczestniczek najstarszego festiwalu literackiego w Polsce.

 

Agata Puwalska to kolejna laureatka czternastej edycji Połowu. O jej twórczości pisze Dawid Mateusz, a rozmowę z autorką przeprowadza Michał Mytnik. Ponadto w tym numerze zapowiedzi nowych książek Marty Podgórnik oraz Elizabeth Bishop. W Premierach w sieci fragmenty prozy Krzysztofa Chronowskiego. Warto także zwrócić uwagę na tekst Jakuba Skurtysa „Było, nie mija”.

 

W cyklu „Strona A, strona B” podcast Artura Burszty „Co sprawia nam przyjemność” z gościnnym udziałem m.in. Katarzyny Jakubiak, Adama Kaczanowskiego, Grzegorza Kwiatkowskiego, Joanny Mueller, Marty Podgórnik, Joanny Roszak oraz Karola Maliszewskiego, który w cyklu „Biuro Literackie: rok po roku” pisze o kolejnych legnickich latach działalności Biura Literackiego.

 

Kolejną atrakcją numeru jest premiera zapisu spotkania wokół książek Elizabeth Bishop, Emily Dickinson i Patti Smith z udziałem Andrzeja Sosnowskiego, Tadeusza Sławka, Filipa Łobodzińskiego, Joanny Mueller i Juliusza Pielichowskiego. Drugą filmową premierą jest czytanie Anny Adamowicz z ubiegłorocznej Stacji Literatura.

 

Inną nowością jest prezentacja spotkania „Niewalczyk” z pierwszego wrocławskiego Portu Literackiego z kwietnia 2004 roku z udziałem Mariusza Grzebalskiego, Edwarda Pasewicza, Tadeusza Pióry i Marcina Hamkały. Wszystkie te materiały dostępne są za darmo na stronie biuroliterackie.pl. Zapraszamy do czytania, słuchania oraz oglądania!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

inne wiadomości z kategorii