Biuro Literackie na Targach Książki w Wilnie

02/02/2017 projekty

Biuro Literackie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki organizowanych w Wilnie między 23 a 26 lutego.

 

BL Info 2017.02.02 Biuro Literackie na Targach Książki w Wilnie_www

 

Bezpośrednim pretekstem do kolejnej obecności wydawnictwa w stolicy Litwy jest wydanie wyboru wierszy Tadeusza Różewicza w przekładzie Eugeniusza Alisanki.

 

Oprócz prezentacji wydawnictwa podczas targów zaplanowano m.in. spotkanie z Eugeniuszem Alisanką i Arturem Bursztą na miejscowym uniwersytecie oraz rozmowy na temat kolejnych publikacji autorów BL u naszych wschodnich sąsiadów.

 

Biuro Literackie od lat jest obecne w tej części Europy. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych inicjatywach, imprezach i festiwalach oraz wydarzeniach targowych, m.in. w Estonii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie i w Rosji.

 

Tadeusz Różewicz związał się z Biurem Literackim w drugiej połowie poprzedniej dekady i był mu wierny aż do swojej śmierci – w oficynie ukazało się dwanaście jego książek. Wydawnictwo prezentowało twórczość poety w ramach osobnych wydarzeń już w kilkunastu krajach, ostatnio w Norwegii.

 

Biuro Literackie angażuje się w integrację europejskich środowisk literackich. Jest jednym z inicjatorów powstania platformy Literary Europe Live. W 2016 roku zorganizowało w Polsce Europejskie Forum Literackie oraz uruchomiło projekt „Nowe głosy z Europy”.

 

inne wiadomości z kategorii

projekty