Finaliści Romantyczności 2022

23/06/2022 projekty

Ogłaszamy nazwiska czternastu osób, które znalazły się w finale projektu „Romantyczność 2022”.

 

 

W gronie autorek i autorów wyróżnionych w piątej edycji konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne”, znalazło się czternaście osób: Helena Burdzińska, Aleksandra Byrska, Łukasz Cabajewski, Janka Harasimowicz, Anouk Herman, Aleksandra Kasprzak, Kasia Klein, Adrian Korlacki, Jakub Kurzyński, Katarzyna Ożgo, Zofia Pacześna, Natalia Roguz, Daniel Tamkun, Marcin Wilkowski. Teksty wszystkich finalistek i finalistów zostaną opublikowane w antologii „Romantyczność 2022. Współczesne ballady i romanse inspirowane twórczością Adama Mickiewicza”, wszyscy też „powalczą” o nagrodę główną, którą tradycyjnie przyzna festiwalowa publiczność.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu po czytaniu wspomnianej czternastki jury (Artur Burszta, Joanna Mueller i Piotr Śliwiński, który jest kuratorem projektu oraz redaktorem antologii) wskaże trzy osoby, które znajdą się w ścisłym finale konkursu. I to ktoś z tego grona głosami publiczności zostanie laureatką lub laureatem nagrody głównej. Łączna pula finansowa nagród to pięć tysięcy złotych. Zwycięzca lub zwyciężczyni otrzyma tysiąc złotych netto, dwie osoby, które trafią do finału, po pięćset złotych netto, pozostałe jedenaście osób po dwieście pięćdziesiąt złotych netto. Dodatkowo laureatka lub laureat nagrody od Hotelu Saltic Resort & Spa otrzyma voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób.

 

Czytanie wyróżnionych osób i finałowe głosowanie odbędą się trzeciego dnia festiwalu TransPort Literacki 27, czyli w sobotę 24 września o godzinie 12:00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Oprócz wspomnianej czternastki na scenie pojawią się ze swoimi tekstami z antologii m.in.: Miłosz BIEDRZYCKI, Dariusz BUGALSKI, Jacek DEHNEL, Michał DOMAGALSKI, Roman HONET, Jakub KORNHAUSER, Maria KRZYWDA, Natalia MALEK, Karol MALISZEWSKI, Joanna MUELLER, Karolina SAŁDECKA, Antonina TOSIEK, Jakub PSZONIAK. Więcej o tegorocznych zgłoszeniach będzie można usłyszeć w czwartek 30 czerwca o godzinie 20:00 w „Stronie A, stronie B”.

 

Konkurs jest częścią projektu realizowanego w ramach programu „Ballady i Romanse” ogłoszonego i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkim, którzy przesłali swoje zgłoszenia, dziękujemy za udział w projekcie, a jednocześnie zapraszamy do udziału w festiwalu. Finalistkom i finalistom gratulujemy, a wszystkim pozostałym rekomendujemy antologię „Romantyczność 2022. Współczesne ballady i romanse inspirowane twórczością Adama Mickiewicza”, której premiera zaplanowana jest na 5 września, a także polecamy udział w finałowym wydarzeniu (można jeszcze zdobyć na nie wejściówki).

inne wiadomości z kategorii