W środę piszemy “Wiersze i opowiadania doraźne 2020”

23/12/2019 projekty

W pierwszy dzień świąt – w środę 25 grudnia – piszemy po raz czwarty „Wiersze i opowiadania doraźne 2020”. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie tego dnia.

 

BL_Img_2019.12.23_W_srodę_piszemy_Wiersze_i_opowiadania_dorazne_2020__www_top

 

W pierwszy dzień Świąt – w środę 25 grudnia – piszemy po raz czwarty „Wiersze i opowiadania doraźne 2020”. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie tego dnia.

 

Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza (adres poniżej). To już trzecia edycja konkursu, który daje możliwość występu na Stacji Literatura 25. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty.

 

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Autorzy będą mogli przesłać trzy wiersze w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu, przy czym muszą napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji. Pierwszym terminem w 2020 roku będzie 25 stycznia.

 

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy podczas Stacji Literatura 25.

Wyślij zgłoszenie

inne wiadomości z kategorii