Wiersz doraźny 2018

22/05/2018 projekty

Podobnie jak przed rokiem w trakcie Stacji Literatura zaplanowany został wieczorny Live Set, w trakcie którego swoje wiersze będą mogli czytać uczestnicy Pracowni oraz festiwalowa publiczność. Tym razem jednak będzie to czytanie tematyczne, do którego należy nie tylko zgłosić się dużo wcześniej, ale także napisać specjalny wiersz.

 

Stacja_Literatura_23_-_Wiersz_dorazny_2018__finalowy

 

Biuro Literackie proponuje, by 4 czerwca każda z osób uczestniczących w Pracowniach i wybierających się na festiwal spróbowała napisać wiersz doraźny, który będzie miał mniejszy lub większy związek z tym właśnie dniem. To może być wiersz klasyczny, może być też wolny. Sonet, sestyna – nie ma żadnych ograniczeń formalnych. Ważne, by tekst powstał właśnie tego dnia.

 

Zabawa w swoiste Narodowe Pisanie Wierszy nie jest oczywiście ograniczona tylko do tych, którzy już teraz zdecydowali się na udział w najstarszym festiwalu literackim w Polsce. A zatem każdy może spróbować swoich sił. Podstawowym warunkiem udziału jest przesłanie gotowego wiersza za pomocą specjalnego formularza (link poniżej) 4 czerwca do godziny 23:59.

 

By wiersz był brany pod uwagę w konkursie, musi znaleźć się w nim wydarzenie, cytat, news albo powszechnie znany fakt, które zaistnieją dokładnie i wyłącznie 4 czerwca 2018 roku. Ten element będzie podlegać weryfikacji organizatorów wybierających wiersze do lektury podczas Stacji Literatura 23 w ramach Live Setu.

 

Organizatorzy akcji nie chcą tworzyć nowej tradycji na wzór np. Narodowego Czytania. Najważniejsze są same akty twórcze i powstanie tekstów poetyckich, które będą rozgrywać się w tym samym czasie. Efektem finalnym poetyckiego eksperymentu będzie zapewne kilkadziesiąt wierszy, które zostaną odczytane publicznie podczas festiwalu Stacja Literatura.

 

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana udziałem w zabawie, dołącz do festiwalowego wydarzenia (link poniżej), polub wpis z informacją o Narodowym Pisaniu Wierszy, śledź kolejne komunikaty i zadbaj o warunki umożliwiające napisanie 4 czerwca swojego wiersza. Pamiętaj, że musisz go wysłać do godziny 23:59. Teksty, które zostaną wysłane po tym terminie, nie będą brane pod uwagę.

 

Każdy, kto 4 czerwca prześle swój wiersz, a następnie potwierdzi swoją obecność 15 minut przed rozpoczęciem Live Setu 13 września w Siennej w Aparthotelu, będzie mógł przeczytać go w trakcie festiwalu Stacja Literatura 23 i wziąć udział w specjalnym konkursie, w ramach którego publiczność wskaże zwycięski „Wiersz doraźny 2018”.

 

Organizatorami akcji są Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w sezonie zimowym w wybranym terminie w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra.

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

inne wiadomości z kategorii