Wyślij zgłoszenie do Pracowni i wydaj książkę w Biurze Literackim

17/10/2017 projekty

Stacja_Literatura_23__Pracownie__top

 

Jesteś autorem wywiadów, eseistą, prozaikiem, tłumaczem, poetą przed debiutem lub po nim? Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij nam swój maszynopis i weź udział między 13 a 15 września 2018 roku w jednej z sześciu Pracowni Stacji Literatura 23, towarzyszących najstarszemu polskiemu festiwalowi literackiemu, który od 2016 roku rezyduje na granicy polsko-czeskiej w Stroniu Śląskim i Siennej.

 

Po sukcesie projektów książkowych, które swój finał miały w ramach Stacji Literatura 22, postanowiliśmy w Biurze Literackim zrezygnować z rozpatrywania propozycji wydawniczych w tradycyjnym trybie i zaoferować wszystkim ubiegającym się o publikację w naszym wydawnictwie nowe warunki współpracy, które będą oznaczać wybór od dziesięciu do dwudziestu najciekawszych propozycji z każdego projektu i pracę z naszymi redaktorami.

 

Zgłoszenia będziemy przyjmować w ramach sześciu projektów:

 

PRACOWNIA KRYTYCZNA: Szkice, reportaże literackie i wywiady
PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI: Poetyckie debiuty laureatów projektów
PRACOWNIA PO DEBIUCIE: Drugi i kolejny tom poetycki
PRACOWNIA PROZY: Opowiadania i powieści
PRACOWNIA PRZEKŁADOWA: Tłumaczenia na język polski
PRACOWNIA TWÓRCZA: 13. Połów. Poetyckie debiuty 2018

 

Zanim wyślesz nam swoją propozycję książkową, zdecyduj, czy będziesz mógł przyjechać we wrześniu 2018 roku do Kotliny Kłodzkiej (warunki dojazdu i pobytu oraz przebieg zajęć będą podobne do tych z 2017 roku, a wszystkie szczegóły zostaną zaprezentowane wraz ze startem kampanii 23. edycji festiwalu). Następnie zapoznaj się z każdym z projektów i zdecyduj, w którym chcesz wziąć udział. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

 

Książki i zestawy przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 20 marca 2018 roku. Każdy może przesłać tylko jeden maszynopis w danym projekcie, a jeśli zgłasza się także do drugiego, to musi zaznaczyć, na udziale w którym zależy mu bardziej. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach Pracowni Stacji Literatura 23 w dniach 13–15 września 2018. Nieobecność na warsztatach przekreśla szansę na wydanie książki.

 

Informacje dotyczące każdej z Pracowni znajdują się na stronach internetowych w portalu Biura Literackiego (adresy poniżej). Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz (adres poniżej) oraz maszynopis zgodny z wytycznymi dla danej Pracowni.

 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie:
Formularz

inne wiadomości z kategorii