Pracownia działań nad książką 2023

 

Piszesz poezję lub prozę? Pracujesz nad swoją kolejną książką? Chcesz skonfrontować swoje teksty z innymi piszącymi osobami oraz cenionymi redaktorami i redaktorami? Weź udział w „Pracowni działań nad książką”, która towarzyszy organizowanemu między 21 a 24 września 2023 roku w Kołobrzegu festiwalowi TransPort Literacki.

 

Zajęcia odbywać się będą w Hotelu Baltic Plaza (ul. Plażowa 1) w Kołobrzegu. Zaplanowano łącznie cztery sesje warsztatowe. W czwartek (21 września) w godzinach 18:00–20:00, w piątek i sobotę (9:00–11:00) oraz finałowe w niedzielę (9:00–12:00). Praca odbywać się będzie w małych grupach (maksymalnie 12-osobowych).

 

Pracownie to nie tylko świetna okazja do sprawdzenia, na jakim etapie jest powstająca książka, ale przede wszystkim możliwość merytorycznej dyskusji o niej w gronie osób piszących. Zajęcia dla poetek i poetów poprowadzi Kacper Bartczak (redaktor m.in. tomu Radosława Jurczaka). Dla prozaiczek i prozaików – Aleksandra Grzemska (redaktorka m.in. debiutu Elżbiety Łapczyńskiej).

 

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz na stronie biuroliterackie.pl (link poniżej). Poprawna propozycja powinna zawierać reprezentacyjny fragment książki oraz „Konspekt”, w którym zostaną zaprezentowane motywy główne i zagadnienia tematyczne przygotowanego tomu lub książki. Na etapie naboru przesłanie zgłoszenia nie wiąże się z żadnymi kosztami. Uczestnicy we własnym zakresie pokryją koszt noclegów, posiłków oraz dojazdu na miejsce wydarzenia.

 

Każdy, kto prześle swoje zgłoszenie, dostanie od nas informację zwrotną. Udział w Pracowni pracy nad książką wierszem i prozą nie oznacza nawiązania współpracy z Biurem Literackim. Do przesyłania zgłoszeń zaproszeni są także autorzy i autorki, którzy i które mają już podpisaną umowę wydawniczą. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Pracownie towarzyszą 28. edycji festiwalu TransPort Literacki, w którym uczestniczyć będzie blisko 70 autorek i autorów z 10 krajów, w tym m.in. Kim Hyesoon, autorka słynnej „Autobiografii śmierci”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają przejazd po zajęciach w Pracowanich na festiwal i z powrotem do hotelu.

 

Wyślij swoje zgłoszenie

Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty