Pracownia czytelnicza

Jesteś czytelniczką lub czytelnikiem i szukasz w książkach czegoś więcej niż tylko przyjemności z lektury? Starasz się nadążać za wszystkimi najważniejszymi premierami? Otwierasz się na nowo obszary i doznania? Szukasz dobrych rekomendacji? Lubisz dyskutować o książkach w doborowym towarzystwie? Cenisz spotkania z tymi, którzy tak jak Ty kochają czytać i potrafią z pasją opowiadać o swoich lekturach?

 

Między 22 a 25 września po raz pierwszy w Kołobrzegu odbędzie się najstarszy festiwal literacki w Polsce, dawny Fort, Port i Stacja Literatura, który w nowym miejscu nosić będzie nazwę TransPort Literacki. Obok kilkudziesięciu wydarzeń z udziałem ponad sześćdziesięciorga autorek i autorów z kilkunastu krajów, a także oprócz finałów projektów wydawniczych, warsztatów dla księgarzy oraz pracowni otwartych wierszem i prozą, zaplanowany został cykl zajęć dla czytelniczek i czytelników.

 

Zajęcia dla wybranej w ramach niniejszego naboru grupy zostaną poprowadzone przez uznanych dziennikarzy i dziennikarki, krytyków i krytyczki oraz wykładowców i wykładowczynie: Ola Budka („Muzyczne (auto)biografie”), Ingę Iwasiów („Prozy konfesyjne. Jak przekładać życie na literaturę”), Dariusza Bugalskiego („12”), Katarzynę Stoparczyk („O tym, jak mieć w życiu frajdę”), Piotra Śliwińskiego („Wiersze modne. Jak w tym sezonie nosić się lirycznie”), Barbara Piegdoń-Adamczyk („Magazyn do czytania”).

 

Chcesz wziąć udział w zajęciach? Jeśli tak, to wyślij swoje zgłoszenie zawierające krótką informację na Twój temat. Propozycje przyjmowane będą wyłącznie poprzez formularz (link poniżej) do 30 sierpnia 2022 roku. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby spoza Kołobrzegu ponoszą we własnym zakresie koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia.

 

Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo w ciągu 14 dni od zakończenia naboru. Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu pojawiać się będą na profilu Biura Literackiego na Facebooku. Ponadto najważniejsze informacje przesyłane będą drogą mailową. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie

 

projekty