Wydaj książkę poetycką 2023

Jesteś poetką lub poetą po debiucie? Chcesz opublikować w 2023 roku swój kolejny tomik w Biurze Literackim i zaprezentować go podczas festiwalu TransPort Literacki 28 między 21 a 24 września 2023 roku w Kołobrzegu? Wyślij swoją propozycję książkową poprzez formularz dostępny na tej stronie. Koniecznie dodaj „Konspekt”, w którym zaprezentujesz motywy główne i zagadnienia tematyczne całości. Wskaż, czym Twoja książka odróżnia się na tle innych współcześnie wydawanych tomików poetyckich i dlaczego powinna być opublikowana przez nasze wydawnictwo.

 

Każda osoba może przesłać maksymalnie dwie propozycje książkowe. Zgłoszenia (każdy projekt osobno z uwzględnieniem pełnej wersji książki) przyjmowane są poprzez formularz do 31 stycznia 2023 roku do godziny 23:59. Wysyłka jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Warunkiem rozpatrzenia każdego zgłoszenia jest wniesienie na konto 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opłaty w wysokości 75 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą naboru. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

 

Na co mogą liczyć autorki i autorzy współpracujący z Biurem Literackim? Książki publikowane są równolegle w dwóch formatach – w wersji papierowej i jako e-book. Wydawane są bez finansowego wkładu autora, z którym wydawnictwo dzieli się zyskami ze sprzedaży każdego egzemplarza. Mają zapewnioną szeroką dystrybucję, docierają do księgarń w całej Polsce, wszystkich głównych sieci i sklepów internetowych. Około 20 procent nakładu stanowią egzemplarze dla recenzentów, jurorów nagród literackich, a także tłumaczy i wydawców zagranicznych.

 

Każdy tytuł ma wyznaczoną z bardzo dużym wyprzedzeniem datę premiery w księgarniach. W tygodniu po ukazaniu się książki wydawnictwo zapewnia premierze recenzje, rozmowę z autorem lub autorką, komentarze, prezentacje fragmentów. Do tego dochodzą zarejestrowane w profesjonalny sposób czytania z udziałem wybitnych muzyków, filmowa rozmowa wokół książki i profesjonalna sesja zdjęciowa. Drugim obok premiery najważniejszym momentem dla książki jest prezentacja w trakcie festiwalu, w którym uczestniczy kilkusetosobowa publiczność z kraju i zagranicy.

 

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi między 23 marca a 30 kwietnia 2023 roku poprzez wiadomość mailową przesłaną na adres ze zgłoszenia. Brak przesłanej do 30 kwietnia wiadomości oznaczać będzie, że wydawnictwo odstąpiło od wydania książki. Jednocześnie informujemy, że na żadnym z etapów naboru nie odpowiadamy na pytania na temat losów nadesłanych propozycji. Nie piszemy recenzji wewnętrznych ani nie oceniamy pisemnie zgłoszeń, a po zamknięciu rekrutacji, w przypadku jeśli zrezygnujemy z publikacji książki, usuwamy ją z naszej bazy.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty