BiuLetyn nr 7/2026: Połów 2026

 

Nie tyl­ko my cze­ka­my na Two­ją książ­kę! „Połów” to ponad dwie deka­dy doświad­czeń – ale też pro­jekt, któ­ry sta­le się zmie­nia. Od tej edy­cji już na eta­pie wstęp­nej oce­ny zgło­szeń moż­na otrzy­mać pro­po­zy­cję wyda­nia książ­ki bez udzia­łu w pra­cow­niach. Być może dla­te­go w pierw­szym mie­sią­cu 21. nabo­ru otrzy­ma­li­śmy naj­wię­cej zgło­szeń w histo­rii pro­jek­tu.

 

W 45. odcin­ku cyklu Roz­mo­wy na koniec spo­ty­ka­ją się Mag­da­le­na Genow i Maciej Wnuk – auto­rzy gło­śnych debiu­tów – w roz­mo­wie z Ingą Iwa­siów. O pisa­niu po kata­stro­fie i w świe­cie, któ­ry nie daje łatwych odpo­wie­dzi; o pamię­ci, cie­le i lite­ra­tu­rze szu­ka­ją­cej nowych języ­ków opo­wie­ści. W biBLio­te­ce moż­na też zoba­czyć czy­ta­nie z książ­ki „Zło­dziej­ka matek” z udzia­łem Anto­ni­ny CAR.

 

Posłu­chać moż­na spo­tka­nia Nowe sytu­acje z Por­tu Wro­cław 2013. Pre­mie­rom ksią­żek Fili­pa Wyszyń­skie­go „Ska­le­cze­nie chłop­ca”, Mar­ty Pod­gór­nik „Nic o mnie nie wiesz” i Boh­da­na Zadu­ry „Zmar­twych­wsta­nie ptasz­ka” towa­rzy­szy­ły muzy­ka Igo­ra Boxxa oraz roz­mo­wa pro­wa­dzo­na przez Mar­ci­na Jawor­skie­go.

 

Zuzan­na SALA w swo­im gło­sie w deba­cie „Zoom Poland” wska­zu­je poet­ki i poetów, któ­rych twór­czość powin­na moc­niej wybrzmieć poza Pol­ską. Pro­po­nu­je wła­sną listę nazwisk, któ­re war­to tłu­ma­czyć, by poka­zać świa­tu praw­dzi­wy obraz współ­cze­snej pol­skiej poezji. A już 4 listo­pa­da o 20:00 pozna­my czte­ry kolej­ne pre­mie­ry 31. sezo­nu Biu­ra Lite­rac­kie­go. Bądź­cie z nami!

Inne wiadomości z kategorii