dźwięki / RECYTACJE

Śpiący w lesie [przekład czyta Andrzej Kopacki]

Jan Wagner

Wiersz Jana Wagnera z książki Muszle w kapeluszu, zarejestrowany podczas spotkania "Gottfried Benn i Bertolt Brecht" na festiwalu Port Wrocław 2012.

Andrzej_Kopacki_Muszle_w_kapeluszu Biuro Literackie kup książkę na poezjem.pl

O AUTORZE

autorzy_leksykon_300x300_autor_ikona
Jan Wagner

Ur. w 1971 roku, niemiecki pisarz, tłumacz, krytyk. Studiował anglistykę na Uniwersytecie w Hamburgu, w Trinity College (Dublin) oraz na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. W 2001 roku wydał swój pierwszy tom poezji Probebohrung im Himmel, od tego czasu ukazało się 10 tomików. Jego wiersze są publikowane w licznych antologiach i czasopismach literackich. Jest członkiem Bawarskiej Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Nauk i Literatury (Moguncja), Niemieckiej Akademii Języka i Literatury w Darmstadt, PEN-Zentrums Deutschland oraz Freien Akademie der Künste w Hamburgu. Mieszka w Berlinie.

powiązania

18_DZWIEKI__Durs GRÜNBEIN__Zwłoki w Tybrze [przekład czyta Andrzej Kopacki]

Zwłoki w Tybrze [przekład czyta Andrzej Kopacki]

dzwieki / RECYTACJE Andrzej Kopacki

Wiersz Dursa Grünbeina z książki Muszle w kapeluszu, zarejestrowany podczas spotkania „Gottfried Benn i Bertolt Brecht” na festiwalu Port Wrocław 2012.

WIĘCEJ
19_DZWIEKI__Reiner Maria RILKE__Flamingi [przekład czyta Andrzej Kopacki]

Flamingi [przekład czyta Andrzej Kopacki]

dzwieki / RECYTACJE Andrzej Kopacki

Wiersz Reinera Marii Rilkego z książki Muszle w kapeluszu, zarejestrowany podczas spotkania „Gottfried Benn i Bertolt Brecht” na festiwalu Port Wrocław 2012.

WIĘCEJ
17_DZWIEKI__Gottfried-BENN__Lekarz

Popołudniowy szept [przekład czyta Andrzej Kopacki]

dzwieki / RECYTACJE Andrzej Kopacki

Wiersz Georga Trakla z książki Muszle w kapeluszu, zarejestrowany podczas spotkania „Gottfried Benn i Bertolt Brecht” na festiwalu Port Wrocław 2012.

WIĘCEJ