biBLioteka nr 11

14/08/2018 w bibliotece

W jedenastym numerze biBLioteki anonsujemy premierę almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2017. O książce pisze Jakub Skurtys oraz rozmawiają Zuzanna Sala i Jakub Nowacki. Drugą nowością jest pojawiająca się w formie e-booka Pełna krew Łukasza Jarosza, która została wyróżniona Nagrodą Szymborskiej w pierwszej edycji nagrody.

 

BL_Img_2018.08.14_biBLioteka_nr_11__www_top

 

W jedenastym numerze biBLioteki anonsujemy premierę almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2017. O książce pisze Jakub Skurtys oraz rozmawiają Zuzanna Sala i Jakub Nowacki. Drugą nowością jest pojawiająca się w formie e-booka Pełna krew Łukasza Jarosza, wyróżniona Nagrodą Szymborskiej w pierwszej edycji nagrody. Obok komentarza autora o tomie pisze Jacek Łukasiewicz.

 

W numerze inaugurujemy też blok tekstów zapowiadających antologię 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego. Na początek rozmowa z Simonem Armitage’em i esej o jego twórczości oraz recytacja autora z Portu Legnica. W Premierach w sieci wiersze Macieja Kulisa, piosenki Anny Luberdy-Kowal oraz opowiadanie Horacia Quirogi w przekładzie Marleny Zienkiewicz.

 

Ponadto polecamy kolejne dwie nominacje do tytułu „Książki trzydziestolecia” – tym razem od Pawła Chmielewskiego i Rafała Gawina. W Cyklach tekst Adama Poprawy „Krawczyk światowej sławy”, a w Nagraniach pamiętne spotkanie „Nieśmiertelność” dedykowane Tomaszowi Pułce z ubiegłorocznej Stacji Literatura 22.

 

W Dźwiękach „O czytaniu wierszy w latach 70.” Karola Maliszewskiego, a także zespół Legitymacje z Portu Literackiego z 2006 roku. W Zdjęciach natomiast przypomnienie Portu w Rydze z udziałem Jacka Dehnela, Romana Honeta i Ryszarda Krynickiego. A wszystko to jak zawsze od 20 lat za darmo na stronie biuroliterackie.pl.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii