biBLioteka nr 4/2020

24/03/2020 w bibliotece

W czwartym tegorocznym numerze biBLioteki z obchodzącym kilka dni temu osiemdziesiąte urodziny Miroljubem Todoroviciem rozmawiają Kinga Siewior i Jakub Kornhauser. O premierowym tomie świnia jest najlepszym pływakiem piszą Joanna Orska oraz Jakub Kornhauser.

 

BL Info 2020.03.26 biBLioteka nr 4 2020__www_top

 

W czwartym tegorocznym numerze biBLioteki z obchodzącym kilka dni temu osiemdziesiąte urodziny Miroljubem Todoroviciem rozmawiają Kinga Siewior i Jakub Kornhauser. O premierowym tomie świnia jest najlepszym pływakiem piszą Joanna Orska oraz Jakub Kornhauser. Kolejną atrakcją są zapowiedzi książek Rafała Wojaczka (Prawdziwe życie bohatera) oraz Salvadora Espriu (Skóra byka i inne wiersze). .

 

Warto także zwrócić uwagę rozmowę Johna P. Apruzzesego z Bronką Nowicką i Katarzyną Szuster poprzedzającą wydanie Nakarmić kamień w USA. Wywiad uzupełnia premiera opowiadania Regnum oraz dwa filmy. Ten zestaw materiałów zwiastuje także premierę drugiej książki Bronki Nowickiej, którą autorka i Biuro Literackie przygotowują na jubileuszową edycję festiwalu Stacja Literatura 25.

 

W cyklu zapowiedzi almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2019 prezentacja twórczości Michała Mytnika. Rozmowę z autorem przeprowadza Paweł Harlender, autor komentuje wiersz „Ema”, a o zestawie „Hoodshit” pisze Dawid Mateusz. Warto także zwrócić uwagę na „Noc i cała ta samotność” Dariusza Kałana wyróżnionego w ubiegłorocznej Pracowni przed debiutem prozą w ramach festiwalu Stacja Literatura.

 

W Debatach głos Małgorzaty Narożnej oraz podsumowanie dyskusji „Księgarnia z poezją” autorstwa Rafała Rutkowskiego. Efektem debaty będą dwa specjalne projekty: „Książka w sieci” i „Sprzedawca poezji”, jakie dla księgarzy przygotowuje podczas wrześniowego festiwalu Biuro Literackie. W Cyklach kolejne odcinki „Obcych stanów” Katarzyny Jakubiak oraz „Chrupiącego oka” Anny Adamowicz.

 

Numer dopełniają materiały multimedialne. Są to zapisy spotkań autorskich Kacpra Barczaka i Romana Honeta z ubiegłorocznej Stacji Literatura 24, a także nagranie z Portu Legnica 2003, na którym zostało uwiecznione czytanie Darka Foksa oraz zmarłego w 2013 roku Macieja Malickiego. Oprócz obejrzenia zdjęć książki świnia jest najlepszym pływakiem, można sobie przypomnieć także ostatni Port Literacki we Wrocławiu z 2015 roku w kadrach Bartosza Hołoszkiewicza. Polecamy!

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

teksty i materiały o książce w bibliotece

  • O KSIĄŻCE Wyzwolenie języka Rozmowa Kingi Siewior i Jakuba Kornhausera z Miroljubem Todoroviciem, towarzysząca wydaniu książki Miroljuba Todorovicia świnia jest najlepszym pływakie, w tłumaczeniu Kingi Siewior i Jakuba Kornhausera, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 23 marca 2020 roku. więcej
  • ESEJE Co sygnalizuje wąż? Recenzja Joanny Orskiej, towarzysząca wydaniu książki Miroljuba Todorovicia świnia jest najlepszym pływakiem, w tłumaczeniu Kingi Siewior i Jakuba Kornhausera, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 23 marca 2020 roku. więcej
  • ESEJE W duchu dadaistycznej dezynwoltury Posłowie Jakuba Kornhauzera do książki Miroljuba Todorovicia świnia jest najlepszym pływakiem, w tłumaczeniu Kingi Siewior i Jakuba Kornhausera, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 23 marca 2020 roku. więcej
  • POEZJE Świnia jest najlepszym pływakiem Fragment książki Miroljuba Todorovicia świnia jest najlepszym pływakiem, w tłumaczeniu Kingi Siewior i Jakuba Kornhausera, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 23 marca 2020 roku. więcej

projekty