biBLioteka nr 5/2020

14/04/2020 w bibliotece

Premiera książki ploso Joanny Roszak oraz zapowiedzi tomów Tymoteusza Karpowicza (Zmyślony człowiek) i Katarzyny Szaulińskiej (Druga osoba) to główne wydarzenia piątego tegorocznego numeru Magazynu Literackiego biBLioteka. Warto także zwrócić uwagę na start cyklu „Ludzie ze Stacji” z tekstami autorów, tłumaczy, krytyków, dziennikarzy i uczestników najstarszego festiwalu literackiego w Polsce, który obchodzi w tym roku swoje dwudziestopięciolecie. Na początek Bohdan Zadura.

 

BL Info 2020.04.16 biBLioteka nr 5 2020__www_top

 

Z Joanną Roszak rozmawia Michał Domagalski. O ploso pisze Karolina Kurando, a autorka komentuje wiersz „jak”. Z Marleną Niemiec wywiad przeprowadza Paweł Kusiak. O twórczości kolejnej laureatki ubiegłorocznego Połowu pisze Dawid Mateusz. Całość uzupełnia zestaw wierszy „Jasnozielone” oraz komentarz do wiersza „bez”. W Premierach w sieci ponadto proza Gabrieli Krzyżanowskiej „Odpady bytowe”.

 

Drugą premierą w numerze jest e-book Julii Szychowiak Naraz. Ponadto w biBLiotece cykle Tadeusza Dąbrowskiego oraz Anny Adamowicz. Nie zabrakło także premier filmowych (czytania Niny Manel i Bianki Rolando ze Stacji Literatura 24) oraz dźwiękowych (zapis spotkania Jerzego Jarniewicza i Krzysztofa Siwczyka z Portu Legnica 2003). Numer tradycyjnie zamykają materiały zdjęciowe, w tym fotorelacja ze Stacji Literatura 21 z 2016 roku. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii