biBLioteka nr 6/2020

06/05/2020 w bibliotece

Książkowe premiery Salvadora Espriu i Rafała Wojaczka z nowych serii Biura Literackiego to najważniejsze punkty szóstego tegorocznego numeru biBLioteki. Z Filipem Łobodzińskim o zbiorze Skóra byka z przekładami najważniejszego katalońskiego poety rozmawiał Xavier Farré Vidal. Wywiad o nowej książce Rafała Wojaczka z opiekunem spuścizny poety Bogusławem Kiercem przeprowadził Artur Burszta.

 

BL Info 2020.05.05 biBLioteka nr 6 2020__www_top

 

Książkowe premiery Salvadora Espriu i Rafała Wojaczka z nowych serii Biura Literackiego to najważniejsze punkty szóstego tegorocznego numeru biBLioteki. Z Filipem Łobodzińskim o zbiorze Skóra byka z przekładami najważniejszego katalońskiego poety rozmawiał Xavier Farré Vidal. Wywiad o nowej książce Rafała Wojaczka z opiekunem spuścizny poety Bogusławem Kiercem przeprowadził Artur Burszta. Szkice o książkach napisali Anna Sawicka oraz Karol Maliszewski. Wiersze skomentowali Filip Łobodziński i Bogusław Kierc.

 

W najnowszym numerze także zapowiedzi książki Otona Župančiča w przekładzie Katariny Šalamun-Biedrzyckiej oraz debiutu Katarzyny Szaulińskiej Druga osoba. W Premierach w sieci zestawy wierszy Michała Kozy („Niewłaściwa pozycja”) i Małgorzaty Zagajewskiej („Słońce zagląda na tyły ogrodu”). W Cyklach kolejne teksty Anny Adamowicz i Tadeusza Dąbrowskiego. W debacie „Ludzie ze Stacji” „Garść wspomnień” Karola Maliszewskiego oraz tekst Jerzego Jarniewicza „Sześćdziesiątka na Stacji”.

 

W zestawie multimedialnym na szczególną uwagę zasługują kolejne dwa premierowe zapisy wydarzeń Stacji Literatura 24. Są to: spotkanie z Waruj z udziałem Joanny Mueller i Joanny Łańcuckiej, poprowadzone przez Annę Adamowicz i Dawida Mateusza, a także „Live Set: drugi półfinał”. Po raz pierwszy w całości prezentujemy także spotkanie „Bratanki” z czytaniami Istvána Kovácsa i Bohdana Zadury z Portu Legnica 2003. Zestaw uzupełniają zdjęcia Skóry byka oraz Prawdziwego życia bohatera, a także fotograficzne wspomnienie Stacji Literatura 22. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii