biBLioteka nr 7

22/05/2018 w bibliotece

Głównymi bohaterami siódmego numeru biBLioteki są książki Życie i przygody Jacka Engle’a Walta Whitmana oraz opublikowany dziesięć lat po Nagrodzie Silesiusa tom Po sobie Julii Szychowiak.

 

BL_Img_2018.05.22_biBLioteka_nr_7__www_top

 

Głównymi bohaterami siódmego numeru biBLioteki są książki Życie i przygody Jacka Engle’a Walta Whitmana oraz opublikowany dziesięć lat po Nagrodzie Silesiusa tom Po sobie Julii Szychowiak. O odnalezionej i opublikowanej przed rokiem w Stanach książce Whitmana z tłumaczem Szymonem Żuchowskim rozmawia Juliusz Pielichowski, który jest także autorem tekstu „Sekretne życie Walta Whitmana”. O debiucie Szychowiak pisze juror Silesiusa Adam Poprawa.

 

Kolejnym laureatem Połowu, którego poznajemy w biBLiotece, jest Krzysztof Schodowski. Rozmowę z nim przeprowadza Paulina Pidzik, a o zestawie „birnam” pisze Marta Podgórnik. W Premierach w sieci zapowiedzi książek Rae Armantrout (Ciemna materia) oraz Michała Domagalskiego (Poza sezonem), a także zestaw wierszy Dominiki Parszewskiej „Wychowanie obywatelskie”. W Cyklach premierowe teksty publikują Kamil Sipowicz i Grzegorz Wróblewski.

 

W Nagraniach premierowy zapis spotkania „Tribute to John Ashbery” z ubiegłorocznej Stacji Literatura z udziałem piętnastu poetów z Bośni i Hercegowiny, Polski, Stanów Zjednoczonych, Walii i Włoch oraz przypomnienie czytania Julii Szychowiak z Teatru Polskiego we Wrocławiu z 2008 roku. W Dźwiękach m.in. podsumowanie sezonu i „Biała środa” z 2008 roku oraz fragment koncertu Lonely Drifter Karen z Portu Literackiego z 2004 roku.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

teksty i materiały o książce w bibliotece

  • ESEJE Sekretne życie Walta Whitmana Recenzja Juliusza Pielichowskiego, towarzysząca premierze książki Życie i przygody Jacka Engle’a Walta Whitmana w przekładzie Szymona Żuchowskiego, wydanej nakładem Biura Literackiego 21 maja 2018 roku. więcej

projekty