biBLioteka nr 9

04/07/2018 w bibliotece

Dziewiąty tegoroczny numer biBLioteki to przede wszystkim premiera Obcego astronoma Grzegorza Ciechowskiego oraz Nocnego życia Bohdana Zadury.

 

BL_Img_2018.07.04_biBLioteka_nr_9__www_top

 

Dziewiąty tegoroczny numer biBLioteki to przede wszystkim premiera Obcego astronoma Grzegorza Ciechowskiego z zestawem wypowiedzi autora na temat poezji i warsztatu literackiego oraz szkicem Łukasza Mańczyka. W „Poezji z nagrodami” omawiamy zaś Nocne życie Bohdana Zadury. W „Połowie” Marcin Sendecki prezentuje przedostatniego laureata – Przemysława Suchaneckiego.

 

W „Premierach w sieci” na szczególną uwagę zasługuje pierwsza zapowiedź antologii 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego, która swoją prezentację będzie mieć w trakcie wrześniowej Stacji Literatura. Oprócz tego poznajemy kolejne wiersze Julii Szychowiak z tomu Dni powszednie i święta oraz piosenki Krystyny Sławińskiej. W Cyklach nie można przeoczyć tekstu Katarzyny Jakubiak „Macierzyństwo kontra Trump”.

 

W tym numerze startuje także akcja związana z wyborem „Poetyckiej książki trzydziestolecia”, która swój finał będzie mieć za rok podczas Stacji Literatura. Poznajemy jej zasady oraz pierwsze rekomendacje, których autorem jest Karol Maliszewski. W Nagraniach m.in. koncert „Medytacje na kontrabas i klarnet” Pawła Szamburskiego i Ola Walickiego, a w Zdjęciach reportaż „Ambasadorzy Poezji w Moskwie” ze stycznia 2014 roku. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii