Biuro Literackie na poesiefestival berlin

Biuro Literackie jest jednym z gości na prestiżowym festiwalu poesiefestival w Berlinie, trwającym od 16 do 24 czerwca. To jedno z najciekawszych wydarzeń tego typu w Europie!

 

BL Img 2017.06.16 Biuro Literackie na poesiefestival Berlin_www_top

 

Biuro Literackie jest w tych dniach jednym z gości tegorocznej, 18. edycji poesiefestival w Berlinie, trwającej od 16 do 24 czerwca. To najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w Niemczech i jeden z największych festiwali poetyckich na świecie. Wydawnictwo ze Stronia Śląskiego i Kołobrzegu jest stałym uczestnikiem imprezy od pięciu lat.

 

“Festival Makers Meeting” – to coroczny panel, do którego zapraszani są organizatorzy najważniejszych festiwali literackich z całej Europy. W tym roku w jego trakcie zaplanowano dyskusję o wpływie polityki na prowadzenie działalności kulturalnej, a raport o sytuacji w Polsce przedstawi Biuro Literackie.

 

Organizator festiwalu Stacja Literatura od lat angażuje się w integrację europejskich środowisk literackich. Jest jednym z inicjatorów powstania platformy Literary Europe Live. W 2016 roku zorganizował w Polsce Europejskie Forum Literackie oraz pierwszą edycję “Nowych głosów z Europy” – projektu, którego pomysłodawcą jest Artur Burszta.

inne wiadomości z kategorii