Biuro Literackie wyznacza „Kurs na sztukę” w Kołobrzegu

18/10/2021 wydarzenia

Biuro Literackie na dobre zadomawia się w Kołobrzegu – nie tylko wzbogaca miejską ofertę kulturalną kolejnymi publikacjami książkowymi, ale także proponuje konkretne wsparcie osobom o zainteresowaniach i uzdolnieniach artystycznych.

 

 

Biuro Literackie na dobre zadomawia się w Kołobrzegu – nie tylko wzbogaca miejską ofertę kulturalną kolejnymi publikacjami książkowymi, ale także proponuje konkretne wsparcie osobom o zainteresowaniach i uzdolnieniach artystycznych. Tegoroczna edycja „Kursu na sztukę” – projektu realizowanego we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury i Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku – odbędzie się w dniach 3–4 listopada. Została ona przygotowana z myślą o lokalnej młodzieży szkolnej, ale również o animatorach/animatorkach kultury i pracownikach/pracowniczkach instytucji kultury z regionu.

 

Do Kołobrzegu przyjadą przedstawiciele różnych dziedzin sztuki związani z Trójmiastem. Maciej Konopiński, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku, znany z filmów i seriali „Układ zamknięty”, „W głębi lasu” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, poprowadzi cykl zajęć „Sztuka grania” dla osób o zainteresowaniach teatralnych. Renata Dąbrowska – fotoreporterka współpracująca z „Dużym Formatem”, „Gazetą Wyborczą”, „Newsweek Polska”, „Polityką” i „Tygodnikiem Powszechnym”, wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej – spotka się z osobami zgłębiającymi sztukę fotografii.

 

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”, autorka biografii Tomasza i Zdzisława Beksińskich, Krzysztofa Komedy i ks. Jana Twardowskiego – poprowadzi zajęcia dla reporterów oraz osób interesujących się dziennikarstwem, chcących związać swoją przyszłość z pisaniem. Mikołaj Trzaska – saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki filmowej i serialowej („Dom zły”, „Wołyń”, „Klangor”, „Kler”) – spotka się z kolei z uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej, dla których poprowadzi warsztat „Sztuka improwizowania”.

 

Uzupełnieniem bloku artystycznego będzie cykl zajęć dla animatorów/animatorek kultury z regionu, pracowników/pracowniczek lokalnych instytucji kultury oraz kadry zarządzającej kulturą w mieście. Warsztaty z nimi poprowadzi Aleksandra Szymańska – menadżerka kultury, specjalistka w zakresie polityki kulturalnej, producentka wydarzeń, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Jak budować tożsamość miasta poprzez kulturę? Czy praca w kulturze to misja i jak odnaleźć (oraz nie stracić) powołania w tej dziedzinie? To tylko niektóre z pytań otwierających dyskusję dla lokalnych menadżerów kultury.

 

Wszystkie zajęcia w ramach „Kursu na sztukę” odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu (ul. Solna 1). Pierwsze spotkania zapoznawcze (dla wszystkich grup) zaplanowano na środę 3 listopada w godzinach 18:00–20:00. Kolejne sesje warsztatowe będą miały miejsce w czwartek 4 listopada (w godzinach 9:00–12:00 oraz 14:00–17:00). O godzinie 18:00 wydarzenie otwarte dla publiczności, rodzin i znajomych uczestników, w trakcie którego poznamy zaproszone artystki i artystów oraz efekty prac w grupach. Spotkanie poprowadzi dyrektor Biura Literackiego – Artur Burszta.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem akcje@biuroliterackie.pl do 31 października lub do wypełnienia limitów miejsc w poszczególnych grupach. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia na facebookowym profilu Biura Literackiego oraz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Kultury (https://rck.kolobrzeg.eu).

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Dołącz do wydarzenia

Wyślij zgłoszenie

 

inne wiadomości z kategorii