Narodowe Pisanie Wierszy

04/06/2018 projekty

Od rana w całej Polsce trwa Narodowe Pisanie Wierszy. Ty także możesz wziąć udział!

 

BL_Img_2018.06.01_Narodowe_Pisanie_Wierszy__www_top

 

Od rana w całej Polsce trwa Narodowe Pisanie Wierszy. Ty także możesz wziąć udział! Piszemy wiersz doraźny, który ma mniejszy lub większy związek z dzisiejszym dniem. To może być utwór klasyczny, może być też wolny. Sonet, sestyna – nie ma żadnych ograniczeń formalnych. Ważne, by wiersz powstał właśnie dzisiaj. Podstawowym warunkiem udziału jest przesłanie gotowego tekstu za pomocą specjalnego formularza (link poniżej) do godziny 23:59.

 

Organizatorzy akcji podkreślają, że najważniejsze są sam akt twórczy i powstanie tekstów poetyckich, które będą rozgrywać się w tym samym dniu. Efektem finalnym poetyckiego eksperymentu będzie prezentacja napisanych 4 czerwca wierszy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w dniach 13–15 września w Stroniu Śląskim i Siennej. Każdy, kto dzisiaj prześle swój wiersz i wybierze się na najstarszy polski festiwal literacki, weźmie udział w specjalnym konkursie.

 

By wiersz był brany pod uwagę w konkursie, musi znaleźć się w nim wydarzenie, cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 4 czerwca 2018 roku. Ten element będzie podlegać weryfikacji organizatorów wybierających wiersze do lektury podczas Stacji Literatura 23 w ramach Live Setu. Tekst musi być wysłany dzisiaj do godziny 23:59. Wiersze, które zostaną wysłane po tym terminie, nie będą brane pod uwagę.

 

Narodowe Pisanie Wierszy organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w sezonie zimowym w wybranym terminie w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort.

 

Wyślij zgłoszenie

 

Dołącz do wydarzenia

inne wiadomości z kategorii