Niezbędnik Stacji Literatura 24

Już niedługo Stronie Śląskie oraz Sienna po raz czwarty ugoszczą najstarszy festiwal literacki w Polsce. Oto niezbędnik, który pozwoli lepiej przygotować się do Stacji Literatura 24.

 

SL24_2019.08.29_Niezbednik_Stacji_Literatura_24__www_top

 

Już niedługo Stronie Śląskie oraz Sienna po raz czwarty ugoszczą najstarszy festiwal literacki w Polsce. Główne wydarzenia Stacji Literatura 24 odbędą się tradycyjnie w stacji kolejowej w Stroniu Śląskim, która służy dzisiaj za lokalne centrum kultury. O gastronomię podobnie jak przed rokiem zadba ceniona lokalna firma Dworek Galosa. Będzie smacznie, różnorodnie i w przyzwoitych cenach. Pracownie ponownie odbędą się w apartamentach Czarna Góra, a wieczorne wydarzenia w nowo wybudowanej Czarnej Perle w kompleksie Czarna Góra Resort, gdzie ulokowana została baza noclegowa festiwalowych gości i publiczności.

 

Festiwalowe autobusy należące do współpracującej z festiwalem od lat firmy Manikar będą odbierać publiczność i uczestników z Krakowa, Wrocławia, a także ponownie z Warszawy, skąd pochodzi największa grupa uczestników festiwalowych pracowni. Niestety nie ma już w nich wolnych miejsc. Nie warto też czekać na ostatnią chwilę z rezerwacją noclegów. Pozostały już tylko ostatnie pokoje (głównie w Aparthotelu). Od dawna nie ma już miejsc w Czarnej Perle. Wszystkie niezbędne informacje na temat rezerwacji noclegów oraz przejazdów można znaleźć na stronie internetowej Stacji Literatura oraz w wydarzeniu założonym na Facebooku (adresy poniżej).

 

W tym roku zajęcia w pracowniach potrwają cztery dni. Rozpoczną się w czwartek 12 września po zakwaterowaniu wszystkich uczestników, a zakończą w niedzielę 15 września przed południem. Jeśli dopisze pogoda, to festiwal zainagurowany zostanie już o 18:00 wyjściem w góry oraz wspólną kolacją. Część szczegółów tego wydarzenia zostanie przekazana listownie wszystkim uczestnikom pracowni w najbliższych dniach. Trwa także akcja „Czytam naturalnie”, w ramach której do zamówionych książek (które odbierać będzie można podczas festiwalu) organizator Stacji Literatura dodaje darmowe prezenty.

 

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów: „Partnerstwo dla książki”, „Promocja czytelnictwa” oraz „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Imprezę wspierają także Unia Europejska oraz Gmina Stronie Śląskie oraz Instytut Ramona Llulla z Barcelony. Partnerami Stacji Literatura są ponadto: Literature Across Frontiers, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, Czarna Góra Resort, Fundacja Rodziny Kochańskich, Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska, Staromiejski Dom Kultury z Warszawy oraz Biuro Turystyczne Manikar i Dworek Galosa.

 

Zobacz profil wydarzenia

 

Wybierz się na stronę Stacji Literatura 24

 

inne wiadomości z kategorii