Ostatnie dni naboru propozycji książek w Biurze Literackim

28/11/2023 projekty

Jeszcze tylko do środy trwa tegoroczny nabór propozycji książkowych w Biurze Literackim. Jesteś poetką lub poetą po debiucie? Piszesz eseje lub teksty krytyczne? Zajmujesz się przekładem poezji, prozy i książek dla dzieci? Szukasz miejsca, które wypromuje twoją książkę i zaoferuje szeroką dystrybucję, partycypowanie w zyskach oraz możliwość sprzedaży praw do zagranicznych wydań? Nie czekaj i wyślij swoje zgłoszenie!

 

 

Jeszcze tylko do środy trwa tegoroczny nabór propozycji książkowych w Biurze Literackim. Jesteś poetką lub poetą po debiucie? Piszesz eseje lub teksty krytyczne? Zajmujesz się przekładem poezji, prozy i książek dla dzieci? Szukasz miejsca, które wypromuje twoją książkę i zaoferuje szeroką dystrybucję, partycypowanie w zyskach oraz możliwość sprzedaży praw do zagranicznych wydań? Biuro Literackie przyjmuje propozycje książkowe od osób, które chcą opublikować książkę w pierwszej połowie 2024 roku i zaprezentować ją przed szeroką polską i zagraniczną publicznością podczas zaplanowanego między 6 a 9 czerwca festiwalu TransPort Literacki 29.

 

Chcesz w ciągu kilku tygodni opublikować kolejny tomik, zbiór esejów, opowiadań, powieść, książkę krytyczną? Pragniesz dołączyć do grona tłumaczek i tłumaczy współpracujących z Biurem Literackim? Zaproponować książkę do nowego projektu translatorskiego, który będzie realizowany w latach 2025–2027? Spróbuj swoich sił w naborze wydawnictwa, którego autorki i autorzy zdobyli już ponad dwieście wyróżnień, w tym trzykrotnie Nagrodę Literacką Nike. Ogłoszenie wyników nastąpi między 11 a 15 grudnia 2023 roku. Jeśli nie uda Ci się zgłosić swojej książki teraz, to będzie można skorzystać z drugiego terminu i ewentualnej publikacji w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Na co mogą liczyć autorki i autorzy współpracujący z Biurem Literackim? Książki publikowane są równolegle w dwóch formatach – w wersji papierowej i jako e-book. Wydawane są bez finansowego wkładu autora, z którym wydawnictwo dzieli się zyskami ze sprzedaży każdego egzemplarza. Mają zapewnioną szeroką dystrybucję, docierają do księgarń w całej Polsce, wszystkich głównych sieci i sklepów internetowych. Około 20 procent nakładu stanowią egzemplarze dla recenzentów, jurorów nagród literackich, a także tłumaczy i wydawców zagranicznych. Każdy tytuł ma wyznaczoną z bardzo dużym wyprzedzeniem datę premiery w księgarniach.

 

W tygodniu po ukazaniu się książki wydawnictwo zapewnia premierze recenzje, rozmowę z autorem lub autorką, komentarze, prezentacje fragmentów. Do tego dochodzą zarejestrowane w profesjonalny sposób czytania z udziałem wybitnych muzyków, filmowa rozmowa wokół książki i profesjonalna sesja zdjęciowa. Drugim obok premiery najważniejszym momentem dla książki jest prezentacja w trakcie festiwalu, w którym uczestniczy kilkusetosobowa publiczność z kraju i zagranicy, w tym dyrektorzy festiwali i ważnych instytucji. Wejdź na stronę z dwudziestoma pięcioma projektami Biura Literackiego i dowiedz się więcej!

inne wiadomości z kategorii